پناهيان: مسوولان به سپرده هاي بانكي سود بادآورده ندهند

به گزارش ايرنا، اين استاد حوزه و دانشگاه يكشنبه شب در آيين پنجمين سالگرد تدفين شهداي گمنام در دانشگاه فردوسي مشهد افزود: با اين وضع بانكداري كه در آن سرمايه داران بدون زحمت ثرومندتر مي شوند، دعوت جوانان به تلاش و سخت كوشي و جهاد علمي، بي فايده است.
وي با اشاره به حديثي از امام علي (ع) اظهار كرد: مردم به مسوولان سياسي نزديكترند تا به پدر و مادر خود، لذا وقتي برخي مسوولان خطا كنند، مردم نيز حق دارند هر خطايي را انجام دهند.
وي گفت: برخي سياسيون آنقدر وقيح هستند كه وقتي طرفداران داعش از آنها حمايت مي كنند، خم به ابرو نمي آورند.
پناهيان افزود: ايراد بسيار بزرگي كه در فضاي فرهنگي كشور وجود دارد اين است كه تنها مي گوييم شهدا در پيمودن مسير خود 'عاشق' بودند و نمي گوييم آنها 'عاقل' هم بودند.
وي اظهار كرد: مهمترين ويژگي زندگي شهدا رفتار عاقلانه آنها در برگزيدن زندگي آخرت است و به عبارتي آمادگي براي شهادت و ميل به آخرت، نشانگر عقلانيت فرد است.
وي گفت: اين خيانت به شهدا و ملت شهيد داده است كه عشق شهدا به آخرت گرايي را به احساسات و هيجانات ترجمه كنيم.
اين استاد حوزه و دانشگاه افزود: اگر خاطرات شهدا را مرور كنيم مي بينيم كه آنها از بهترين ها بودند زيرا عاقل بودند و امروز ادامه ندادن و نرفتن راه شهيدان، انسان را شرمنده مي كند.
وي اظهار كرد: مسوولان نيز بايد مانند شهدا پاك باشند و گرنه كار ما را خدا خراب مي كند نه تحريم.
وي گفت: افرادي را كه در سياست جا خوش كرده اند و درايت و عقلانيت شهيدان را ندارند، بايد كنار گذاشت و گرنه در جناياتي كه اين گونه اشخاص در هر جا و به هر نام انجام مي دهند، شريك خواهيم بود.
پناهيان افزود: براي برنامه ريزي در امر اقتصاد، تعليم و تربيت، مجامع علمي يا نوشتن قانون به افراد عاقل نياز داريم.
در اين آيين كه با حضور جمعي از دانشجويان، خانواده هاي معظم شهدا و مسوولان دانشگاه فردوسي برگزار شد، شركت كنندگان ضمن قرائت فاتحه بر مزار آنان، با شهيدان مصطفي عارفي و سيد مهدي موسوي، از شهداي مدافع حرم حضرت زينب (س) نيز وداع كردند.
7507/6053/5132

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پناهيان: مسوولان به سپرده هاي بانكي سود بادآورده ندهند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-47797) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا