تصويب تسهيلات براي اجراي 14 طرح سرمايه گذاري گردشگري گلستان

به گزارش دريافتي روز دوشنبه ايرنا از ميراث فرهنگي استان، ابراهيم كريمي گفت: به منظور توانمندسازي و توسعه طبيعت گردي و اقامتگاه هاي بوم گردي به جهت استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي صندوق كارآفريني اميد، طرح هاي صنايع دستي و سرمايه گذاري گردشگري استان در اجراي دفاتر خدماتي و واحدهاي پذيرايي بررسي و براي دريافت تسهيلات مورد نياز به مبلغ 34ميليارد ريال به صندوق كارآفريني اميد معرفي شدند.
وي اضافه كرد: 2 اقامتگاه طبيعت گردي، 10 دفتر و شركت خدمات مسافرتي و گردشگري، يك مجتمع پذيرايي و يك واحد اقامتي از جمله طرح هاي مصوب شده؛ است.
كريمي در مورد طرح هاي صنايع دستي نيز گفت: با توجه به اجراي تفاهم نامه بين صندوق كارآفريني اميد و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري 20ميليارد ريال به هنرمندان حوزه صنايع دستي تخصيص يافته كه براي 84 طرح تاكنون مبلغ 14 ميليارد و 600 ميليون ريال پرداخت شده است.
وي بابيان اين كه 25 پرونده صنايع دستي نيز در دست بررسي است، افزود: ازجمله اين موارد مي توان به طرح هاي توسعه در رشته هاي صنايع دستي تركمن، سوزندوزي بلوچ، تراش شيشه و قلمزني روي مس، منبت و معرق، ابريشم بافي و سفالگري، مصنوعات چرمي، مليله كازي، البسه محلي، چاپ باتيك و جاجيم اشاره داشت.
كريمي تصريح كرد: در بخش اعتبارات مشاغل خانگي نيز اعتبار 8 ميليارد و 700 ميليون ريال به اداره كل تخصيص يافته است كه براي 174 طرح صنايع دستي مي باشد. از اين تعداد 142 طرح به مبلغ 7ميليارد و 100 ميليون ريال موفق به دريافت تسهيلات شده اند.
وي يادآور شد كه پرداخت تسهيلات كم بهره و مناسب به سرمايه گذاران حوزه هاي مختلف صنايع دستي و گردشگري استان، ضمن حمايت از سرمايه گذاران و ايجاد اشتغال، گامي جهت توسعه صنايع دستي و رونق صنعت گردشگري گلستان است.
استان مرزي و گردشگرپذير گلستان در شمال كشور واقع است. همجواري كوه، دريا، جنگل، دشت و مزارع سرسبز و طلايي و دهها جاذبه طبيعي ديگر به همراه آثار تاريخي و مذهبي و نيز زندگي اقوام مختلف با آداب و رسوم و فرهنگ هاي خاص از جمله زيبايي هاي اين استان مي باشد.
1648

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصويب تسهيلات براي اجراي 14 طرح سرمايه گذاري گردشگري گلستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-47864) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا