آثار فرهنگ وهنر ایران در ژاپن قابل مشاهده است/همكاری اعضای جامعه برای تحقق توسعه پایدار و صلح جهانی ضروریست

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، يوهي ساساكاوا روز دوشنبه در نخستين سمينار مشترك ايران و ژاپن با عنوان «زنان، صلح و توسعه پايدار» افزود: اين همايش يكي از پروژه هاي جديد بنياد صلح ساساكاوا است كه با همكاري معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري و دفتر مطالعات امور بين الملل وزارت امور خارجه ايران و براي پيگيري و حمايت از موضوع همبستگي زنان براي توسعه پايدار و صلح جهاني برگزار شده و امروز نقش زنان در جامعه براي رسيدن به اين هدف مورد بحث قرار مي گيرد.
وي تصريح كرد: در سال هاي اخير در سراسر دنيا، كشورها تلاش كردند براي زنان محيطي ايجاد كنند تا آنان بتوانند توانايي و قابليت هاي خود را ارائه دهند و اين امر باعث تحقق رشد و توسعه پايدار خواهد شد.
رئيس بنياد صلح ساساكاوا ژاپن ادامه داد: زنان همواره در طيف گسترده اي از امور شامل آموزش، خانواده، بهداشت، سياست، تجارت و زمينه هاي مختلف اجتماعي نقش ارزنده ايفا كرده اند.

** نقش زنان ژاپني در جامعه امروز بيش از هر زمان ديگري پررنگ تر شده است
ساساكاوا افزود: در ژاپن امروزي بيش از هر زماني نقش زنان در جامعه پررنگ تر شده و يكي از اركان هاي اصلي دولت ژاپن، حمايت از زنان جهت مشاركت و سهم بيشتر آنان در اجتماع است.
وي خاطرنشان كرد: در ايران نيز مانند ژاپن به نقش زنان در جامعه توجه و يكي از اهداف كلان قلمداد شده، البته در هر كشوري وضعيت فرهنگي متفاوت است.

** ژاپني ها، ايرانيان را دوستان قديمي خود مي دانند
رئيس بنياد صلح ساساوا ژاپن گفت: ژاپني ها، ايرانيان را از دوستان قديمي خود مي دانند و در «نارا» پايتخت كهن ژاپن در قرن هشتم در انتهاي جاده ابريشم آثار ارزشمندي از صنايع دستي ايران ديده مي شود كه بيش از هزار سال قبل وارد ژاپن شده است و اينجاست كه مي توان درك كرد ايران از قديم داراي فرهنگ و هنر غني بوده كه اثر آن امروزه در بين فرهنگ و هنر ژاپن به چشم مي خورد.
ساساكاوا به بنياد نيپون كه خود رياست آن را برعهده دارد، اشاره كرد و افزود: اين بنياد بمنظور بهبود ساختار اجتماعي جامعه، بصورت گروهي و مشاركتي فعاليت مي كند و بنياد صلح ساساكاوا نيز سازماني از بنياد نيپون است كه يكي از اهداف اصلي آن ايجاد امنيت، صلح جهاني و رفع معضلات است.
وي گفت: «آكيه آبه» همسر نخست وزير ژاپن با وجود كار فراوان امروز در اين سمينار شركت كردند تا با اشخاصي كه براي بهبود جامعه كوشش مي كنند ملاقات و آن را تشويق و حمايت كنند.
رئيس بنياد صلح ساساكاوا ژاپن از برگزار كنندگان سمينار «زنان، صلح و توسعه پايدار» قدرداني كرد و گفت: بنياد ساساكاوا با ديد بلند، به رابطه دو كشور ايران و ژاپن ادامه خواهد داد.
نخستين سمينار مشترك ايران و ژاپن با عنوان «زنان، صلح و توسعه پايدار» امروز با حضور آكيه آبه همسر نخست وزير ژاپن، سيدعباس عراقچي معاون امور حقوقي و بين الملل وزارت امور خارجه، معصومه ابتكار رئيس سازمان حفاظت محيط زيست، شهيندخت مولاوردي معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده در دفتر مطالعات سياسي و بين المللي وزارت امور خارجه در حال برگزاريست.
اجتمام ** 7268 ** 9314 ** 1071

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آثار فرهنگ وهنر ایران در ژاپن قابل مشاهده است/همكاری اعضای جامعه برای تحقق توسعه پایدار و صلح جهانی ضروریست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-47866) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا