«عذاب ترامپ» براي جمهوريخواهان

به گزارش ايرنا، شبكه تلويزيوني سي. ان.ان امروز (دوشنبه) در تحليلي بر عميق تر شدن اختلافات و جنگ داخلي در حزب جمهوريخواه و فشارهايي كه بطور مستقيم از سوي ترامپ بر اين حزب وارد مي شود، و همچنين تغيير و چرخش در برخي گفته هاي قبلي وي كه موجب نگراني جامعه ثروتمند آمريكا است، پرداخت.
ترامپ شب گذشته در مصاحبه با شبكه ان.بي.سي نيوز در مورد بركناري «پل رايان» رئيس مجلس نمايندگان آمريكا و افزايش ماليات قشر ثروتمند آمريكا، خلاف آنچه پيشتر گفته بود، سخن گفت.
سي.ان. ان گزارش داد: تنش بين پل رايان و ترامپ كاملا واضح است. چراكه رايان رئيس كنوانسيون حزب جمهوريخواه به شمار مي رود و وي پيش ازاين گفته است كه اكنون آمادگي حمايت از ترامپ را ندارد. اگر رايان از ترامپ حمايت نكند آيا مي تواند رئيس كنوانسيون حزب جمهوريخواه باشد؟
ترامپ در مصاحبه شب گذشته به ان.بي.سي نيوز گفت در صورتي كه رايان در كنوانسيون حزب جمهوريخواه از او حمايت نكند، با پيامدهاي آن مواجه خواهد بود و زمان را براي بركناري رايان از اين سمت، از دست نخواهد داد.
'جفري لرد' (Jeffrey Lord) مفسر سياسي سي. ان. ان در اين باره اظهار داشت كه اقدام پل رايان در تاييد نكردن ترامپ، يك اشتباه است.
مفسر سياسي سي.ان.ان درمورد اينكه كدام طرف، ترامپ يا تشكيلات حزب جمهوريخواه، بايد براي رسيدن به وحدت دراين حزب بكوشند؟ گفت: 'اين امر مربوط به خواسته راي دهندگان جمهوريخواه است، آنها انتخاب خود را از ميان 17 نامزد انجام داده و او (ترامپ) را برگزيده اند. كار تمام است.'
جفري لرد افزود: حزب جمهوريخواه بايد پشت ترامپ بايستد؛ در غير اين صورت مشكل بوجود خواهد آمد.
سي. ان. ان همچنين از حمايت «سارا پيلن» كه در رقابت هاي رياست جمهوري 2008 ميلادي در كنار جان مك كين از باراك اوباما شكست خورد، از ترامپ و انتقاد شديد وي از رئيس مجلس نمايندگان آمريكا اشاره كرد.
پيلن در ذاين باره به سي. ان. ان گفت: چنانچه پل رايان ، ترامپ را براي نامزد نهايي اين حزب تاييد نكند، آنگاه دوره سياسي وي به سر آمده است.
از سويي ديگر، جان مك كين نامزد شكست خورده رياست جمهوري 2008 آمريكا از حزب جمهوريخواه كه در ابتداي كار با توهين هاي ترامپ مبني براينكه وي قهرمان جنگ درمورد ويتنام به شمار نمي آيد و ترامپ هرگز نيز حاضر به عذرخواهي از وي نشد، خواستار حمايت حزب جمهوريخواه از ترامپ شد.
مك كين گفت: ناديده گرفتن خواسته راي دهندگان ابلهانه است.
سي .ان.ان گزارش داد: اين نخستين باري است كه حزب جمهوريخواه با نامزدي روبرو است كه با تاييد و حمايت تشكيلات جمهوريخواه همراه نيست.
به گزارش ايرنا، دربخش ديگري از مصاحبه شب گذشته ترامپ با شبكه ان.بي.سي نيوز چرخش موضع وي درمورد اخذ ماليات از ثروتمندان است.ترامپ با چرخش در موضع قبلي خود به ويژه برنامه 'اين هفته' ان.بي.سي نيوز گفت: تا به حال كه موضوع بحث بوده، طرح متفاوتي خواهد بود.
تنها نامزد حزب جمهوريخواه براي رياست جمهوري 2016 آمريكا گفت: فكر مي كنم ماليات براي ثروتمندان بايد بالا برود.
سايت خبري ان.بي.سي نيوز دراين مورد توضيح داد كه بنا بر طرح مالياتي ترامپ، وي پيشتر اخذ ماليات از ثروتمندان را از 39.6 درصد به 25 درصد كاهش داده بود.
ترامپ دراين باره به ان.بي. سي نيوز گفت: زماني كه نوبت به مذاكره و حرف زدن مي رسد تصور مي كنم درمورد ثروتمندان نسبت به طبقه متوسط كم تر حرف زده ام.
وي افزود كه در طرح من، ماليات از ثروتمندان پايين در نظر گرفته شده بود، اما حالا كه موضوع بحث است، (ماليات از ثروتمندان) بالا مي رود.
به گزارش ايرنا، دونالد ترامپ ملاك و ميلياردر نيويوركي توانسته است با پيروزي در انتخابات درون حزبي در سوم ماه مه برابر با 14 ارديبهشت ماه و پس از كناره گيري 'تد كروز' و 'جان كيسيك' دو رقيب هم حزبي خود، به تنها نامزد باقيمانده حزب جمهوريخواه تبديل شود.
ترامپ با اين پيروزي توانست يك هزار و 53 آرا نمايندگان (Delegate ) از مجموع يك هزار و 237 آراي لازم را براي احراز نامزد نهايي از حزب جمهوريخواه بدست آورد، هرچند كه اكنون با نبودن هيچ رقيبي وي تنها نامزد اين حزب به شمار مي رود.
اروپام **1302**1572

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««عذاب ترامپ» براي جمهوريخواهان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-47934) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا