پيشگيري از مصرف مواد نيازمند مشاركت همگاني است

به گزارش خبرنگار ايرنا عليار راستگو روز يكشنبه در نخستين جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر افزود: همه دستگاه هاي اجرايي و مردم در اين جهت احساس مسئوليت كرده و در راستاي ريشه كني توليد، توزيع و مصرف مواد مخدر در جامعه تلاش كنند.
وي خاطرنشان كرد: مهمترين و موثرترين راهكار مبارزه با اين پديده مخرب و ويرانگر در جامعه انساني رشد و آگاهي يافتن مردم از ضررها و آسيب هاي جبران ناپذير مصرف مواد مخدر است.
رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر گفت: همه دستگاه هاي اجرايي شهرستان بايد در سال جاري براي گروه هاي هدف خود برنامه كاربردي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي داشته باشند.
وي گفت: سازمان هاي فرهنگي و اجتماعي شهرستان آذرشهر در جهت آگاه سازي خانواده ها، جوانان و نوجوانان و به ويژه دانش آموزان و دانشجويان با عواقب مصرف مواد مخدر بيش از پيش تلاش كنند.
دادستان آذرشهر با اشاره به اينكه آشنايي مردم با سرنوشت دردآور معتادان آنان را بيش از پيش ملزم به مواظبت از فرزندانشان مي كند، گفت: راه هاي فرهنگي و اجتماعي بسيار مهمتر از اقدام هاي قضايي در بازدارندگي از مصرف، توليد و توزيع مواد مخدر وجود دارد.
اكبر امراهي افزود: هر كدام از دستگاه هاي اجرايي در جهت پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي مواد مخدر به شكل مستمر برنامه كاري داشته باشند و براي عملي شدن آن در طول سال تلاش كنند.
فرمانده انتظامي آذرشهر هم از افزايش كشفيات مواد مخدر در سال گذشته در اين شهرستان خبر داد و گفت: ماموران نيروي انتظامي مصمم و جدي هستند تا عرصه را براي توليد، توزيع و مصرف كنندگان مواد مخدر و ديگر روانگردان ها تنگ و تاريك كنند.
شهرستان آذرشهر با جمعيت 120 هزار نفر در 55 كيلومتري تبريز واقع است.
7226 / /518/3072

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پيشگيري از مصرف مواد نيازمند مشاركت همگاني است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4798) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا