سيلاب، 5.5 ميليارد ريال به كشاورزي شادگان آسيب زد

حميد مطرودي روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود:بارندگي هاي اخير، سيل، طوفان و تگرگ موجب خوابيدگي محصولات كشاورزي گندم، جو و كلزا و ريزش و شكستگي دانه و نابودي كشت هاي سبزيجات و صيفي جات، خسارت به دام و طيور، خسارت به نخيلات بارور شهرستان شادگان شد.
وي اظهار داشت:به دليل طغيان رودخانه جراحي و شكستگي سيل بندها به كشت هاي حاشيه رودخانه كارون، خسارت وارد شد و بيشتر مزارع و باغات زير آب رفت كه اين موضوعات به صندوق بيمه محصولات كشاورزي اطلاع رساني شده است.
مدير جهاد كشاورزي شادگان گفت:از صندوق بيمه كشاورزي براي بازديد و تعيين ميزان خسارت كشاورزي خواسته شده تا اقدامات لازم را رد اين خصوص انجام دهد.
مطرودي تصريح كرد:از سطح زير كشت 22 هزار گندم حدود 50 درصد و از چهار هزار و 500 هكتار جو حدود 60 درصد و از 350 هكتار كلزا حدود 60 درصد مورد خسارت قرار گرفته و پيش بيني خسارت اوليه نزديك به پنج هزار و 595 ميليون ريال مي باشد.
سالانه حدود 50 هزار تن خرما از نخيلات شهرستان شادگان برداشت مي‌شود كه بيش از 35هزار تن آن به خارج كشور صادر مي‌شود، ضمن اينكه سالانه 28هزار تن گندم توليد مي‌شود.
در پي بارندگي شديد در مناطق بالادست سدهاي كرخه و دز در شمال خوزستان ستادهاي بحران در شهرهاي دزفول، انديمشك، شوشتر و شوش و شهرستان هاي آبادان و خرمشهر به حالت آماده باش در آمد.
7104/6010/6125

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سيلاب، 5.5 ميليارد ريال به كشاورزي شادگان آسيب زد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4827) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا