كامرون نبايد در مذاكرات خروج انگليس از اتحاديه اروپا دخالت كند

به گزارش ايرنا، در حالي كه نتايج نظرسنجي هاي اخير در انگليس حاكي از رقابت شانه به شانه طرفداران خروج و يا ماندن انگليس در اتحاديه اروپا است، «ديويد ديويس» نماينده ارشد حزب محافظه كار در گفت و گو با شبكه تلويزيوني بي بي سي گفت: اگر ما به خروج از اتحاديه راي بدهيم، اين مشخص است كه ديويد كامرون نمي تواند آن بخش از دولتش را كه مسئوليت مذاكره براي انجام مقدمات خروج انگليس از اتحاديه اروپا را برعهده دارد، رهبري كند.
وي افزود: او بايد كسي كه افكار عمومي به وي اعتماد دارند را براي انجام مذاكرات انتخاب كند.
ديويس تصريح كرد كه تنها در اين صورت مي تواند متصور شود كه ديويد كامرون در صورت خروج انگليس از اتحاديه اروپا مي تواند بر مسند قدرت باقي بماند.
اظهارات اين مقام ارشد حزب محافظه كار در حالي بيان مي شود كه ‘كنث كلارك’ عضو ارشد پارلماني حزب محافظه‌كار هفته گذشته هشدار داد كه در صورت رأي مردم انگليس به خروج كشورشان از اتحاديه اروپا موسوم به 'برگزيت'، ديويد كامرون به ‌سرعت از مقام نخست وزيري بركنار خواهد شد.
كلارك وزير پيشين وزارتخانه‌هاي دارايي و كشور انگليس در گفت‌وگو با راديو 4، گفته بود: 'نخست ‌وزير در صورتي‌كه همه‌پرسي 23 ژوئن را از دست بدهد، 30 ثانيه هم در پستش نخواهد ماند.'
اين عضو كهنه‌كار حزب محافظه‌كار افزود: اين براي كامرون 'مسخره‌آميز' خواهد بود كه ديگر بر موقعيتي پاي فشارد كه رد شده است.
وي همچنين با بيان اينكه 'نخست وزير مواجه با پارلماني است كه اكثريت آنها خواهان ادامه حضور انگليس بوده و يك اقليت از حزب محافظه كار موافق برگزيت هستند'، عنوان كرد:' در صورت شكست كامرون در همه پرسي، ما در حزب محافظه‌كار با يك بحران رهبري مواجه خواهيم شد.'
ديويد كامرون براي اولين بار در سال 2013 خواهان برگزاري همه پرسي خروج يا ماندن انگليس در اتحاديه اروپا شد و در آن زمان وي اعلام كرد كه تنها در صورتي از ادامه عضويت انگليس در اتحاديه اروپا حمايت خواهد كرد كه شرايط مربوط به عضويت اين كشور در اين نهاد تغيير كند.
وي در ماه فوريه گذشته موفق شد كه با رهبران 27 كشور اروپايي در جريان نشست بروكسل بر سر مفادي كه به اين كشور همچنان 'موقعيت ويژه اي' را در اين اتحاديه مي دهد، به توافق برسد.
توافق ديويد كامرون با رهبران اروپايي و اعلام برگزاري همه‌پرسي خروج انگليس از اتحاديه اروپا در ژوئن آينده، سبب آشكار شدن شكاف و دودستگي عميق در ميان اعضاي كابينه و حزب محافظه‌كار انگليس بر سر ادامه حضور اين كشور در اين اتحاديه شده است.
اين در حالي است كه كمپين هاي رسمي موافقان و مخالفان ماندن انگليس در اتحاديه اروپا از روز پنجشنبه گذشته رسما آغاز به كار كرده اند.
اين كمپين ها فعاليت تبليغاتي وسيعي كه شامل سخنراني‌ و راهپيمايي است در دستور كارشان قرار داده اند.
براساس نتايج نظرسنجي موسسه يوگو، در حال حاضر ميزان حمايت از كمپين حامي حضور انگليس در اتحاديه اروپا 39 درصد و ميزان حمايت كمپين حامي خروج اين كشور از اين اتحاديه ( برگزيت) نيز 39 درصد است.
نتايج يادشده مؤيد آن است كه هفت درصد از كساني كه در اين نظرسنجي شركت داشته‌اند هنوز تصميم خودشان را نگرفته‌اند و 5 درصد ديگر نيز گفته‌اند كه تمايلي براي راي دادن ندارند.
در صورت حذف افراد مردد از اين نظرسنجي، ميزان حمايت از حاميان و مخالفان حضور انگليس در اتحاديه اروپا 50- 50 خواهد بود.
اروپام**4**ن**1552

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كامرون نبايد در مذاكرات خروج انگليس از اتحاديه اروپا دخالت كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4855) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا