مغایرت گزارش ظریف با اظهارات سیف

محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اعتراف ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی مبنی بر اینکه پس از اجرای برجام عایدی نصیب ایران نشده است، اظهار داشت: آنچه مشخص و واضح است این است که مسئولین مربوطه باید در مورد روند اجرای برجام اظهار نظر کنند و آقای سیف هم به‌صورت شفاف اعلام کرده که با اجرای برجام اتفاقی نیفتاده است؛ البته در روزهای گذشته بانک مرکزی برای خبرنگاران برنامه بازدید از اتاق سوئیفت گذاشت که این هم با گفته‌های آقای سیف کاملاً در تناقض است.

وی بر همین اساس اضافه کرد: ظریف امروز گزارشی از اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی ارائه داد که این گزارش با اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سفر به آمریکا که با شفافیت بیان شده بود، مغایرت دارد.

جوکار تأکید کرد: به‌دلیل وجود این مغایرت‌ها، دولت و مسئولان باید به‌صورت شفاف اعلام موضع کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان "درباره گزارش 15صفحه‌ای آقای ظریف درباره روند اجرای برجام تدبیر خواهیم کرد" خاطرنشان کرد: آنچه باید در حوزه تبادلات پولی و مالی اتفاق می‌افتاده در عمل انجام نشده است و بعد از بررسی این گزارش، کمیسیون نظر خود را اعلام خواهد کرد.

جوکار در پایان تصریح کرد: دشمنان نقض برجام را به‌خوبی می‌دانند و دلیلی وجود ندارد که ملت ایران نامحرم محسوب شوند و از اتفاقات باخبر نباشند، بنابراین مسئولین باید به‌صورت شفاف، واضح و بدون سیاسی‌کاری ملت را در جریان اتفاقات قرار بدهند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مغایرت گزارش ظریف با اظهارات سیف» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4859) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین