خجسته سومین نماینده جودوی ایران در المپیك شد

به گزارش یكشنبه شب ایرنا از فدراسیون جودو، پیش از این جواد محجوب در وزن منهای 100 كیلوگرم و سعید ملایی در وزن منهای 81 كیلوگرم جواز حضور در المپیك را كسب كرده بودند و با توجه به مدال برنزی كه ملایی در رقابت های قهرمانی آسیا بدست آورد، این امر باعث شد رنكینگ این جودوكار افزایش یافت.
از سوی دیگر محجوب در بین 19 نفر برتر اوزان خودشان قرار گرفت و مدال برنز ملایی موجب شد، دو سهمیه ایران در رنكینگ 22 نفر برتر قطعی شود و با مدال نقره ایی كه خجسته به دست آورد، توانست سهمیه قاره ایی كسب كند و شرایط حضورش در المپیك به عنوان سهمیه سوم ایران میسر شود.
در قاره آسیا، 12 جودوكار كه بالاترین امتیاز در هر وزن را دارند به عنوان سهمیه قاره ایی انتخاب می شوند كه با این تفاسیر بعد از جواد محجوب و سعید ملایی، سهمیه سوم جودوی ایران به نام علیرضا خجسته ثبت شد.
همچنین در فرصت باقیمانده تا بازی های المپیك جودوكاران دو رویداد دیگر كه امتیازاتش برای این بازیها محاسبه می شود، پیش رو دارند كه آنچه مسلم است برای حفظ جایگاه و حتی ارتقا آن در رنكینگ باید تلاش كنند.
قرار گرفتن در بین 8 نفر برتر اوزان خود باعث خواهد شد كه در قرعه كشی بازی های المپیك با قرعه مناسب تری روبرو شوند.
ورزشی (1) ** 9122 **‌1379

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خجسته سومین نماینده جودوی ایران در المپیك شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4880) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا