كارگران شركت لاستيك سازي خوزستان همچنان در بلاتكليفي بسر مي برند

به گزارش ايرنا حدود 70 كارگر شركت لاستيك خوزستان روز يكشنبه در مقابل فرمانداري گتوند تجمع كرده و به طور رسمي اعتصاب خود را اعلام كردند.
اين كارگران كه نسبت به نحوه انعقاد قرارداد و شرايط سخت و طاقت فرساي كاري در اين شركت معترض بودند با برپايي تجمع خواستار پيگيري و رفع مشكلات اين شركت از سوي مسوولان ذيربط شدند.
تعدادي از اين كارگران با اشاره به اينكه سوء مديريت باعث ايجاد اين اختلال ها در شركت لاستيك سازي خوزستان شده است، بيان كردند:در روز چهارشنبه 25فروردين ماه با توافقي كه با نماينده مديريت شركت صورت گرفت مقرر گرديد قراردادها بر اساس سابقه كار به صورت سه ماهه، شش ماهه و يكساله باشد، ولي نماينده شركت پس از چند روزاين نوع قرارداد را رد كرد واز انعقاد قرارداد بصورت يك ماهه خبر داد.
اين كارگران همچنين با اشاره به اينكه در شركت لاستيك كارگراني با بيش از 20سال سابقه وجود دارد افزودند: در طي روزهاي گذشته 25نفر از كارگران كه با شركت قرارداد داشتند اخراج شدند و مديريت 25نفر ديگر را به جاي آنها به صورت پيمانكاري بكار گرفت.
فرماندار گتوند درخصوص مشكلات شركت لاستيك واعتصاب كارگران اين شركت به ايرنا گفت:به عنوان نماينده دولت و خدمتگذار مردم هم ازافزايش توليد و منافع شركت دفاع مي كنيم هم از حقوق كارگران اين شركت حمايت مي كنيم.
سيد مجيد صالحي اضافه كرد: شركت لاستيك تنها شركت فعال در شهرستان گتوند مي باشد وتمام تلاشمان را درجهت حمايت از اين شركت و پيگيري حقوق و مطالبات كارگران بكار خواهيم گرفت.
فرماندار گتوند با اشاره به اينكه كاركنان شركت لاستيك خوزستان از قشر آسيب پذيرمنطقه هستند افزود: هدف بنياد مستضعفين از تاسيس اين شركت درشهرستان گتوند اشتغالزايي ومحروميت زدايي بوده و مديريت شركت بايد هرچه سريعترجهت رفع مشكلات اين شركت اقدام كند.
وي ادامه داد:دولت تدبير واميد به منظور راه اندازي وحمايت از شركت ها قرار است تسهيلات كم بهره پرداخت كند و شركت لاستيك سازي خوزستان در اولويت دريافت تسهيلات قرار دارد.
وي در خاتمه با اشاره به اينكه درحال پيگيري جهت رفع مشكلات اين كارگران هستيم، خواستارتغيير روش مديريت در اداره اين شركت و بازگشت به كار كارگران اخراجي شد.
حدود 100 تن از كاركنان بخش هاي مختلف شركت لاستيك خوزستان روز دوشنبه16 فروردين با تجمع در مقابل اين شركت وفرمانداري خواستار جلوگيري از اخراج خود از اين شركت شدند.
شركت لاستيك خوزستان در محدوده شهرستان گتوند در شمال خوزستان توليد كننده تيوپ انواع خودرو در كشور مي باشد.
6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كارگران شركت لاستيك سازي خوزستان همچنان در بلاتكليفي بسر مي برند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4885) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا