دستگيري باند سارق ميراث فرهنگي در گتوند

يعقوب نگهداري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:در پي دريافت اطلاعات پايگاه حفاظت ميراث فرهنگي شهرستان مبني برحضور هفت سارق ميراث فرهنگي اقدام لازم براي دستگيري آنان آغاز شد.
وي افزود: اين سارقان حين ارتكاب جرم و حفاري در يكي از مناطق تاريخي و ميراث فرهنگي در بخش عقيلي شهرستان گتوند با كمك نيروي انتظامي و پايگاه حفاظت ميراث فرهنگي دستگير و تحويل مقامات قضايي شدند.
نگهداري افزود:‌به همراه سارقان ، يك دستگاه خودرو ،يك قبضه سلاح شكاري به همراه فشنگ و تعدادي وسايل حفاري توقيف شد.
وي با تقدير و تشكر از حضور به موقع نيروي انتظامي و همكاري مقام قضايي شهرستان در اين رابطه گفت:متهمان براي تحقيقات تكميلي و محاكمه در اختيار دستگاه قضايي قرار گرفتند.
رئيس اداره ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري شهرستان گتوند در پايان خاطرنشان كرد:اشياء قديمي و عتيقه نماد فرهنگ و شناسنامه يك قوم و ملت است و با سودجوياني كه قصد تخريب ويا سرقت اين آثار را دارند به شدت برخورد مي شود.
در تيرماه سال 1394 نيز تعداد 581 سكه تاريخي مربوط به دوره قبل از اسلام و دوره ايليمايي از يك قاچاقچي در گتوند كشف شد.
تپه باستاني چغا، قلعه رستم ،گچ سنگي ،آسياب ها ، سنگ اژدها (برد اژدها) ،كوه طبل خانه ، از جمله آثارتاريخي شهرستان گتوند مي باشند.
شهرستان گتوند يكي از شهرهاي تاريخي استان خوزستان بوده كه با 74 هزار نفر جمعيت در شمال خوزستان واقع شده است.
7467/6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگيري باند سارق ميراث فرهنگي در گتوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4903) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا