احداث مركز رفاهي فرهنگيان درميان در مركز استان پيگيري مي شود

حسين مهران فر روز يكشنبه در شوراي آموزش و پرورش شهرستان افزود: مركز رفاهي فرهنگيان يكي از نيازهاي اساسي است كه احداث اين مركز اقدامي ماندگار و درشان معلمان خواهد بود.
وي بيان كرد: در شهر قهستان چند مدرسه و كلاس درس بلااستفاده وجود دارد كه در صورت تصويب شوراي آموزش و پرورش اين مدارس به اجاره داده مي شود و درآمد حاصل از اجاره در زمينه پرداخت قبوض ساير مدارس شهرستان هزينه خواهد شد.
وي اضافه كرد: تجاري سازي مدارس بلااستفاده به نفع آموزش و پرورش شهرستان است تا بتوانيم از فضاي اين مدارس استفاده بهينه را در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل داشته باشيم.
وي عنوان كرد: در پرسش مهر رياست جمهوري كه در ابتداي سال تحصيلي جاري برگزار شد يكي از دانش آموزان شهرستان درميان به مرحله كشوري راه يافت.
اين مسئول با بيان اينكه مصوبات شوراي آموزش و پرورش در سال گذشته به صورت 100 درصد اجرايي شده است، گفت: در سال جاري تمام تلاش خود را درخصوص حل مشكلات آموزش و پرورش شهرستان بكار خواهيم گرفت.
مهران فر با اشاره به اينكه نقش آموزش و پرورش در رشد و توسعه منابع انساني بر كسي پوشيده نيست، افزود: نقش حساس سازمان هاي آموزشي تبديل انسان هاي خام به انسان هاي خلاق و آگاه و رشد يافته است و اگر جامعه اي داراي چنين انسان هايي باشد، آموزش و پرورش نقش خود را به خوبي ايفا كرده است.
وي اضافه كرد: آموزش و پرورش كليد و اساس توسعه است كه بايد توجه ويژه اي به آن شود.
وي گفت: برنامه ريزي هاي خوبي براي برگزاري هرچه بهتر هفته گراميداشت معلم در دستور كار قرار دارد.
وي افزود: در سال گذشته اوج شكوفايي و پيشرفت را در مدارس فني و حرفه اي شهرستان داشته ايم و 12 نفر از دانش آموزان شهرستان در مسابقات و آزمون هاي فني و حرفه اي به مراحل كشوري راه يافته اند.
وي ضمن تبريك ماه رجب هم گفت: دانش آموزان مقطع متوسطه مي توانند با دريافت رضايت نامه از والدين در مراسم معنوي اعتكاف شركت كنند.
وي افزود: در ارديبهشت ماه جاري جشنواره خيرين مدرسه ساز شهرستان برگزار مي شود و در حاشيه اين جشنواره نمايشگاهي از توانمندي هنرستان هاي شهرستان نيز برپا خواهد شد.
برنامه ريزي به مناسبت گراميداشت هفته معلم، طرح موضوع افزايش سهم اعتبارات هنرستان ها از محل 20 درصد تجهيزات تملك و دارايي، تصويب ضوابط مالي مدارس، برنامه ريزي جهت برگزاري برنامه هاي هفته معرفي مشاغل، بررسي و تبادل نظر پيرامون نحوه برگزاري اختتاميه المپياد ورزشي درون مدرسه اي از جمله مصوبات شوراي آموزش و پرورش شهرستان بود.
شهر اسديه مركز شهرستان مرزي درميان در 105كيلومتري شرق بيرجند قرار دارد.
2047/7556

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احداث مركز رفاهي فرهنگيان درميان در مركز استان پيگيري مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4909) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا