استاندار قزوين: اقدام و عمل براي تحقق اقتصاد مقاومتي بايد حمايت از توليد باشد

به گزارش ايرنا، فريدون همتي شامگاه يكشنبه در نشست اتاق فكر اقتصادي استان كه در سالن اجتماعات استانداري برگزار شد، افزود: با تقويت توليد و جذب سرمايه گذاري هاي جديد در اين بخش مي توان زمينه افزايش رونق اقتصادي و گسترش سطح رضايتمندي جامعه و در نتيجه اقتدار ملي را فراهم كرد.
استاندار قزوين با تاكيد بر از ميان برداشتن همه موانع پيش روي بخش خصوصي و سرمايه گذاري، تاكيد كرد: با تحقق اين مهم، شاهد تقويت توليد و اشتغال در جامعه خواهيم بود.
وي با بيان اينكه برجام كشور را به شرايط پيش از تحريم ها بازگردانده، اضافه كرد: بايد در اين شرايط از همه امكانات و ظرفيت هاي ممكن براي رشد و پيشرفت در حوزه هاي مختلف اقتصاد بهره ببريم.
همتي با اشاره به اينكه نسبت به مسائل و شرايط اقتصادي كشور بايد واقع بين بود، ادامه داد: در موضوع برجام، آمريكايي ها تلاش دارند تا اين نگاه را به جامعه جهاني القاء كنند كه ايران مكان مناسبي براي سرمايه گذاري و فعاليت هاي اقتصادي نيست كه متاسفانه برخي در داخل نيز به اين ديدگاه كمك مي كنند.
وي به اظهارات رئيس بانك مركزي در مصاحبه با يكي از شبكه هاي خارجي در آمريكا كه در روزهاي اخير بازتاب زيادي در رسانه هاي داخلي داشت اشاره و افزود: در خارج از كشور شرايط ايجاب مي كند به گونه اي رفتار كنيم كه به طرف مقابل تلنگر زد اما نبايد اين رفتار را در داخل به گونه اي نشان داد كه براي مردم ايجاد نگراني كند.
استاندار قزوين با تاكيد بر اينكه هر فرد و شخص بايد در جايگاه مربوط به خود سخن بگويد، يادآور شد: نبايد حرفي بزنيم كه امنيت رواني جامعه را با اختلال روبرو كند.
همتي با بيان اينكه همه نخبگان، جريان ها و گروه هاي سياسي بايد در جهت پيشبرد منافع ملي تلاش كنند، اظهار كرد: امروز خروجي كارها و فعاليت هاي تمامي گروه ها و جريان ها بايد كمك به پيشبرد اقتصاد مقاومتي كه كليد رشد و شكوفايي كشور است، باشد.
نماينده عالي دولت در استان قزوين در ادامه با تاكيد بر اينكه بايد نقش مردم در عرصه هاي اقتصادي را افزايش داد، خاطرنشان كرد: در اين راستا بايد فرهنگ كار و تلاش را بيش از پيش در جامعه نهادينه كنيم.
وي ادامه داد: بدون فرهنگ سازي، دولت نمي تواند در توسعه كشور موفق ظاهر شده و به اهداف از پيش تعيين شده، دست يابد.
نماينده عالي دولت در استان قزوين در پايان افزود: اتاق فكر اقتصادي استان بايد براي استفاده از ظرفيت نخبگان اين بخش در جهت پيشبرد اهداف خود و ساير عرصه هاي مختلف اقتصاد تلاش زيادي داشته و در آن به روي همه باز باشد.
در اين نشست، جمعي از فعالان و نخبگان اقتصادي به بيان ديدگاه هاي خود در رابطه با اقتصادي مقاومتي و راه هاي تحقق آن پرداختند.
3013/8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوين: اقدام و عمل براي تحقق اقتصاد مقاومتي بايد حمايت از توليد باشد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4910) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا