معاون سازمان تبليغات اسلامي: موفقيت در تكيه بر منابع مردمي است

به گزارش ايرنا حجت الاسلام حسين روحاني نژاد روز يكشنبه در گردهمايي معاونان سازمان تبليغات اسلامي كشور در مجتمع فرهنگي فجر اهواز اظهار كرد: منابع ما محدود است و بودجه ناچيز يك هزار و 160 ميليارد ريال اعتبار در لايحه دولت رقمي نيست كه بتوان عميقا تحول ايجاد كرد بنابراين ما بايد بر منابع مردمي و فعاليت هاي آنها تكيه داشته باشيم.
وي افزود: منظور از منابع مردمي دريافت پول از مردم نيست بلكه بايد اين فرهنگ و انگيزه در آنها ايجاد شود كه خودشان در حوزه هاي ديني و فرهنگي هزينه كنند و اين نگرش بايد در آحاد مردم ايجاد شود.
حجت الاسلام روحاني نژاد ادامه داد: ما مربياني تربيت مي كنيم كه بتوانند منابع ديني و مذهبي را آموزش دهند و بايد در حوزه تبيين نگرش و فرهنگ تبليغات فعاليت كنيم.
معاون فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي كشور با تاكيد بر حمايت از تشكل هاي مردمي تصريح كرد: شوراي هيات هاي مذهبي، كانون مداحان، مجمع كانون هاي فرهنگي و تبليغي، اتحاديه انجمن هاي اسلامي و جمعيت بانوان فرهيخته در عرصه فرهنگي از جمله تكيه گاههاي فرهنگي زيرپوشش سازمان تبليغات هستند كه بايد آنها را فعال و پشتيباني كنيم.
وي اضافه كرد: ساماندهي و رسيدگي به اين تكيه گاهها به طور حتم تحولات عظيمي را در سطح گسترده ايجاد مي كنند كه البته نبايد از فناوري هاي روز غافل بمانيم.
حجت الاسلام روحاني نژاد اظهار كرد: اصل فعاليت هاي ما از نوع ديني در مساجد و حسينيه ها است كه بايد هميشه در برنامه ها مد نظر قرار گيرد.
معاون فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي كشور با اشاره به نامگذاري امسال با عنوان اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل توسط رهبر معظم انقلاب گفت: شايد با نگاه اوليه اين تصور ايجاد شود كه سازمان تبليغات نقشي در زمينه اقتصاد ندارد اما يك بخش از اقتصاد، فرهنگ اقتصاد است.
وي ادامه داد: بخشي از بيانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقدام و عمل مربوط به خود دستگاه سازمان تبليغات است پس بايد به گونه اي برنامه ريزي كنيم كه منابع به هدر نرود و بايد در سازمان تبليغات اسلامي مورد توجه قرار گيرد.
حجت الاسلام روحاني نژاد تصريح كرد: بنابراين بخشي از شعار امسال مربوط به تصميم گيران دولتي و بخشي ديگر مربوط به خصوصي است.
معاون فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي خاطرنشان كرد: مديران سازمان تبليغات اسلامي بايد نسبت به فرمايشات رهبر معظم انقلاب حساس ترين باشند و سخنان ايشان را در هر مناسبتي، آناليز كرده و بخش هاي مربوط به خودشان را عملياتي كنند.
وي ادامه داد: مجموعه مديران تبليغات اسلامي استان پركار و تلاشگر هستند كه آثار فعاليت هاي آنها رضايتبخش بوده و در سطح ملي مشاهده مي شود.
حجت الاسلام روحاني نژاد گفت: سازمان تبليغات اسلامي در جهت خدمت به زائرين امام حسين (ع) برنامه هاي خوبي را انجام داد و اميد است اين موفقيت ها روز افزون باشد.
گردهمايي معاونان سازمان تبليغات اسلامي و مديران كل استان هاي سراسر كشور با حضور استاندار خوزستان در مجتمع فجر اهواز برگزار شد.
3004/6065**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان تبليغات اسلامي: موفقيت در تكيه بر منابع مردمي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4911) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا