12 هزار عنوان كتاب در حوزه دفاع مقدس و ادبيات مقاومت چاپ شده است

به گزارش ايرنا، «مرتضي سرهنگي» عصر يكشنبه در مراسم رونمايي از كتاب «زندان موصل» خاطرات 10 سال اسارت آزاده سرافراز سبزواري «علي اصغر رباط جزي» در سبزوار افزود: اين كتاب ها با حمايت اين دفتر به چاپ رسيده و در دسترس مردم و علاقه مندان قرار دارد.
وي اظهار كرد: در سال جاري 20 عنوان كتاب با غناي خوب براي ارائه در نمايشگاه كتاب تهران آماده شده است.
وي با اشاره به حمايت دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري از هنرمندان نويسنده عرصه ايثار و مقاومت گفت: امروز بسياري از راويان و نويسندگان ما از قشر بانوان هستند و كتاب هاي بسياري مانند «دا» و «دختر شينا» به قلم آنان نوشته شده است.
سرهنگي افزود: در ادبيات دفاع مقدس با مردم و سربازاني سر و كار داريم كه نوع نگارش آنها مردمي و ساده است و همين امر سبب شده است خوانندگان با كتاب هاي دفاع مقدس ارتباط خوبي برقرار كنند.
وي با اشاره به تدوين كتاب خاطرات شهيد لشگري به روايتگري همسر ايشان اظهار كرد: بايد تلاش كنيم فرهنگ دفاع مقدس در جامعه زنده بماند و براي آيندگان حفظ شود.
وي گفت: استان خراسان رضوي در زمينه فرهنگ ايثار و شهادت داراي ظرفيت غني مي باشد و سبزوار نيز از شهرستان هايي است كه در اين استان داراي زمينه ها و ظرفيت هاي خوبي در اين عرصه است و ما از نويسندگان و هنرمندان اين شهرستان در حوزه ادبيات دفاع مقدس حمايت مي كنيم.
نويسنده كتاب «زندان موصل» نيز در اين مراسم گفت: اين كتاب در هشت فصل و 655 صفحه نگارش شده است.
«جواد كامور بخشايش» افزود: براي نگارش اين كتاب بيش از 75 نشست و مصاحبه با
«علي اصغر رباط جزي» و افرادي كه با وي در اسارت بوده اند برگزار شده و پژوهش ها و مشاهدات بسيار نيز به صورت ميداني از محل اسارت اين بزرگواران انجام شده است.
وي اظهار كرد: كتاب «زندان موصل» يك دايره المعارف بزرگ از دوران اسارت اسراي ايراني در زندان هاي حزب بعث و صداميان است.
رئيس كميسيون ايثار و شهادت شوراي اسلامي شهر سبزوار نيز در اين مراسم گفت: اين شورا از آثار هنرمندان و نويسندگان در حوزه ايثار و شهادت حمايت مي كند.
«علي ارغياني» افزود: از رزمندگان، ايثارگران و خانواده شهدا خواسته شده است آثار، خاطرات و دست نوشته هاي خود را جمع آوري كنند تا زمينه براي چاپ كتاب هاي مختلف از زندگينامه اين عزيزان فراهم شود.
سبزوار در 230 كيلومتري غرب مشهد مقدس قرار دارد.
شبس*8144/7499 / 6053*1613

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «12 هزار عنوان كتاب در حوزه دفاع مقدس و ادبيات مقاومت چاپ شده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4935) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا