بودجه پيشنهادي سال 95 شهرداري كلانشهر رشت تصويب شد

به گزارش خبرنگار ايرنا، بودجه پيشنهادي هشت هزار و 500 ميليارد ريالي شهرداري كلانشهر رشت بعد از حدود دو ساعت بحث و بررسي، با در نظر گرفتن اصلاحاتي به تصويب اعضاي شوراي اسلامي كلانشهر رشت رسيد.
در نظر گرفتن حق مسئوليت ها ، ايجاد شركت هاي خصوصي تعاوني براي تامين نيرو ، خريد دستگاه كف پوش، تملك كاروانسراها از جمله موارد مطرح شده در بودجه بود كه اعضاي شورا تاكيد كردند كه انجام آنها بايستي با مصوبه شورا باشد.

* نارضايتي شهروندان رشت از افزايش كرايه تاكسي
يكي از اعضاي شوراي اسلامي كلانشهر رشت در يكصد و سي و هفتمين جلسه شورا گفت: مردم كلانشهر رشت از افزايش كرايه تاكسي ناراضي هستند.
محمود باقري خطيباني افزود: پي گيري هاي لازم در اين رابطه بايستي انجام گيرد.
اين عضو شورا با انتقاد از جذب 60 نيرو در يك سازمان شهرداري كلانشهر رشت اظهار كرد: رسيدگي هاي لازم بايستي در اين مورد انجام گيرد.
وي از فعال نبودن شهربازي در پارك قدس رشت انتقاد كرد و افزود: اين شهربازي براي چهارمين سال بسته است ، بايد هر چه سريعتر وضعيت آن مشخص شود.
افزايش كرايه تاكسي در كلانشهر رشت براي سال 95، در جلسه اي قبل از سال جديد به تصويب اعضاي شوراي اسلامي رسيده بود.
در ادامه رئيس كميسيون بهداشت و محيط زيست شوراي اسلامي كلانشهر رشت با اشاره به فرارسيدن هفته سلامت گفت: همه ما بايستي براي ارتقاء سلامت شهروندان تلاش كنيم.
فاطمه شيرزاد با تاكيد بر ضرورت توجه به مقوله سلامت و اطلاع رساني در اين زمينه افزود: نه تنها در هفته سلامت بلكه در همه ايام بايستي براي ارتقاء آگاهي هاي مردم در رابطه به سلامت اقدام شود.
وي غلبه بر ديابت را شعار امسال هفته سلامت و روز جهاني بهداشت ذكر و اظهار كرد: بايستي بيش از پيش به مردم در رابطه با ديابت و راه هاي پيشگيري از اين بيماري اطلاع رساني كنيم.
وي شيرابه هاي سمي در منطقه سراوان رشت را خطري جدي در رابطه با سلامت مردم دانست و خاطرنشان كرد: اين شيرابه ها علاوه بر به خطر انداختن سلامت مردم، موجب خشك شدن درختان منطقه شده است.
جلسه شوراي اسلامي كلانشهر رشت هر هفته عصر يكشنبه برگزار مي شود.
شوراي اسلامي كلانشهر رشت 15 عضو دارد.
7286/2007

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بودجه پيشنهادي سال 95 شهرداري كلانشهر رشت تصويب شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4937) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا