دستگيري باند سارق ميراث فرهنگي در گتوند خوزستان

يعقوب نگهداري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:در پي دريافت اطلاعات پايگاه حفاظت ميراث فرهنگي شهرستان مبني برحضور هفت سارق ميراث فرهنگي اقدام لازم براي دستگيري آنان آغاز شد.
وي افزود: سارقان حين ارتكاب جرم و حفاري در يكي از مناطق تاريخي و ميراث فرهنگي در بخش عقيلي شهرستان گتوند با كمك نيروي انتظامي و پايگاه حفاظت ميراث فرهنگي دستگير و تحويل مقامات قضايي شدند.
نگهداري افزود: ‌به همراه سارقان، يك دستگاه خودرو ،يك قبضه سلاح شكاري به همراه فشنگ و تعدادي وسايل حفاري توقيف شد.
وي با تقدير از حضور به موقع نيروي انتظامي و همكاري مقام قضايي شهرستان در اين رابطه گفت: متهمان براي تحقيقات تكميلي و محاكمه در اختيار دستگاه قضايي قرار گرفتند.
رئيس اداره ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري شهرستان گتوند در پايان خاطرنشان كرد: اشياء قديمي و عتيقه نماد فرهنگ و شناسنامه يك قوم و ملت است و با سودجوياني كه قصد تخريب ويا سرقت اين آثار را دارند به شدت برخورد مي شود.
تيرماه سال 1394 نيز تعداد 581 سكه تاريخي مربوط به دوره قبل از اسلام و دوره ايليمايي از يك قاچاقچي در گتوند كشف شد.
تپه باستاني چغا، قلعه رستم ،گچ سنگي ،آسياب ها، سنگ اژدها (برد اژدها) ،كوه طبل خانه، از جمله آثارتاريخي شهرستان گتوند مي باشند.
گتوند يكي از شهرهاي تاريخي با 74 هزار نفر جمعيت در شمال استان خوزستان واقع شده است.
7467/6068**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگيري باند سارق ميراث فرهنگي در گتوند خوزستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-4938) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا