برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز روستاي گردشگري زيارت شدت گرفت

به گزارش يكشنبه ايرنا، روستاي زيارت از روستاهاي برتر گردشگري ايران به شمار مي رود كه در هفت كيلومتري جنوب جنگل ناهارخوران گرگان قرار دارد.
آبشار زيارت، چشمه آبگرم، امامزاده عبدالله (ع) و بافت قديمي روستا از نقاط ديدني اين منطقه است.
معاون هماهنگي امور عمراني استان گلستان پس از گردهمايي روز گذشته مديران استاني در وزارتخانه جهاد كشاورزي در جمع خبرنگاران با اعلام آمارهاي مربوط به برخوردهاي قضايي با ساخت و سازهاي غيرمجاز در روستاي زيارت گفت: طرح ساماندهي منطقه، جلوگيري از ساخت و سازهاي جديد و برنامه تخريب و برخورد با متخلفان در دستور كار سازمان امور اراضي كشور و شوراي عالي معماري و شهرسازي است.
رضا مروتي افزود: طرحي در حال تهيه است تا افزون بر جلوگيري از ساخت و سازهاي جديد، تكليف بخشي از ساخت و سازهاي موجود با قابليت تبديل به طرح هاي مجاز در محدوده حريم شهرها را روشن كند.
به گفته مروتي، اين طرح هاي قابل تبديل همچون طرح هاي گردشگري و تفرجي داراي كاربري هاي عمومي است كه موجب رونق صنعت گردشگري مي شود و ضوابط طرح اوليه با كمك سازمان امور اراضي كشور و شوراي عالي معماري شهرسازي در دست تهيه است.
معاون هماهنگي امور عمراني استان گلستان ادامه داد: برخي تصور مي كنند ساخت و ساز غيرمجاز، زمين خواري است اما به طور مطلق زمين خواري در اين روستا صورت نگرفته است بلكه با معضل ساخت و ساز غيرمجاز و تغيير كاربري روبروييم.
به گفته وي، در 10 سال گذشته اداره جهاد كشاورزي استان زمين هاي روستاي زيارت را به دليل كوهستاني بودن، براي كشاورزي و دامپروري غير اقتصادي اعلام كرد بنابراين برخي زمين هاي خود را واگذار كردند و كاربري آنها را به مسكوني تغيير دادند.
به گزارش ايرنا، در چند سال گذشته روستاي زيارت به عنوان يكي از هدف هاي گردشگري تعريف شد اما اينك با سرعت گرفتن ساخت و سازهاي غيرمجاز، آنجا به مكاني براي ويلاسازي و گردشگري شخصي تبديل شده است.
9186/1961

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز روستاي گردشگري زيارت شدت گرفت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5005) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا