گزارشگر دربی 82: دابسمش من را هم می‌سازند

خدا به من خنديد كه دربي پرگل شد / نزديك بود تصويربردارمان پرت شود پايين!

گزارشگر دربی 82: دابسمش من را هم می‌سازند

یکشنبه 29 فروردین 1395 0

فوتبال ایران - گزارشگر دربی پر سر و صدا و پرهیجان 82 که با برتری سنگین پرسپولیس مقابل استقلال همراه بود، حرف های جالبی برای گفتن داشت.

روزنامه خبرورزشی / محمدرضا مدني؛  محمدرضا احمدي يكي از معدود دربي‌هاي پرگل تاريخ پايتخت را گزارش كرد تا صدايش تا ابد روي بازي 4-2 سرخابي‌ها ماندگار شود. بازي‌اي كه جز اخراج همه‌جور اتفاقي در آن رخ داد. گپ عصرگاهي‌مان با گزارشگر دربي 82 به دابسمش گزارشگران فوتبال ختم شد.

* تيپي كه براي دربي زده بودي، پيمان يوسفي را در داخل استوديو به وجد آورد!
آقاپيمان به ما لطف دارند. قبل از بازي آفتاب بود و من هم با عينك آفتابي بودم ولي آخر بازي باد و باران شد.

* چه زماني متوجه شدي گزارشگر دربي هستي؟
عصر پنج‌شنبه بود كه گفتند گزينه اصلي هستم.

* برنامه‌ات چه بود؟
مي‌خواستم اطلاعاتي به بينندگان بدهم كه تكراري نباشد. سعي كردم بديهيات را نگويم كه مثلاً استقلال تا به حال چند بار دربي را برده و يا اين دربي خيلي مهم است. رفتم سراغ آمار كمتر گفته شده...

* ... مانند كدام آمار؟
اينكه مثلاً بنگر تا به حال در دربي‌ها نباخته... يا مثلاً مظلومي فقط دربي ايمون زايد (دربي 74) را با شكست تمام كرده است. خواستم اطلاعات جديدتري بدهم.

* دربي دومت بود كه گزارش مي‌كردي؟
بله، دربي اولم بين قلعه‌نويي و دايي بود كه صفر- صفر تمام شد. 

* وقتي نارنجك زدند، هيچ اشاره‌اي به آن نكردي. توصيه‌اي شده بود كه حرفي نزني؟

اولاً كه ورزشگاه شلوغ بود و صداي نارنجك در هياهوي آزادي گم شد ولي نمي‌خواستم روي تماشاگران هيچ‌يك از دو تيم حساسيت ايجاد كنم چون اگر قرار بود كسي متوجه آن اتفاقات بشود، نيازي به گزارش من نداشت. ضمن اينكه نسبت به دربي‌هاي قبل انصافاً خيلي كمتر شاهد اين مسئله بوديم.

* هنگام به ثمر رسيدن گل‌ها خيلي هيجان‌زده گزارش نكردي! تعمدي در كارت بود؟
من معمولاً هنگام گلزني تيم‌ها مي‌گويم: «فرصت و توي دروازه» اين بار سعي كردم اين اصطلاح را به كار نبرم و به ترتيب روي هر گل يك جمله متفاوت را گفتم مثل؛ روي توپ برگشتي دروازه باز ميشه، يك ارسال و گل، دفع رحمتي و گل، دروازه خاليه و پاس به بغل و مسلمان گل... خلاصه سعي كردم تكراري حرف نزده باشم و ديروز هم از صبح كه مردم را مي‌ديدم، همه به ويژه استقلالي‌ها از گزارشم راضي بودند. همين برايم خيلي ارزش داشت.

* چرا وقتي لنز دوربين‌هاي تصويربرداران باراني بود اين نكته را به كارگردان‌تان يادآوري نكردي؟ خيلي‌ها گفتند اگر عادل فردوسي‌پور بود، حتماً اين مطلب را عنوان مي‌كرد كه از برخي زوايا به جاي زمين قطرات آب را مي‌ديديم!
اتفاقاً گفتم، ولي به اين شكل كه كار براي تصويربرداران تلويزيون در شرايط بد جوي آزادي خيلي سخت است و حتي در برخي لحظات نزديك بود آنها از طبقه دوم بر اثر وزش شديد باد به پايين بيفتند. اين عزيزان زير باران شديد مشغول كار بودند و از آن گذشته باد، باران را به حالت كج به لنز دوربين‌ها مي‌زد.

* شوخي ريزي هم با مازندراني‌هاي سرخابي داشتي؟
وقتي سر پنالتي اول بازي، حنيف، بنگر را زمين زد چون هردوي آنها مازندراني هستند، گفتم «كشتي‌بلد» هستند. البته اين اصطلاح استاد هادي عامل است.

* به لحظه درگيري اميد ابراهيمي و فرشاد احمدزاده هم اشاره نكردي؟!
هردوي آنها ملي‌پوش هستند. هردو از دوستانم هستند و دوست ندارم زشتي‌هاي فوتبال را بزرگ كنم. ضمن آن كه هردوي آنها در آن لحظه از سر تعصب و شدت فشار بازي حرفي به هم زدند و تمام شد و دوست داشتم همه از آن بازي زيبا لذت ببرند.

* مي‌داني يكي از پرگل‌ترين دربي‌هاي تاريخ را گزارش كردي؟
خدا به من خنديد و حتماً دوستم داشته است. دوستم داشته كه بازي ايران- كره كه 10 نفره در تهران برنده شديم را گزارش كردم يا همان تك‌امتياز جام حذفي 2014 كه در بازي با نيجريه به دست آمد كه من گزارش مي‌كردم. اين از لطف خداست.

* آخر شب كه به خانه برمي‌گشتي از خودت راضي بودي؟
در مسير برگشت مردم در خيابان دور اتومبيلم را گرفته بودند و وقتي از من تشكر مي‌كردند، برايم بيشتر از هر چيزي ارزش داشت.

* راستي چرا طوري گزارش نمي‌كني كه بتوان با آن دابسمش ساخت؟
(خنده) دوستان اين‌قدر خلاق هستند كه اگر بخواهند، دابسمش من را هم مي‌سازند.

دربی


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارشگر دربی 82: دابسمش من را هم می‌سازند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5023) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی