معارضان سوری: مذاکرات به بن بست رسیده است/ سرنوشت اسد بزرگترین چالش

معارضان سوری تهدید کردند مذاکرات صلح ژنو را ترک خواهند کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی، هیئت مذاکره کننده مخالفان دولت سوریه موسوم به «کمیته عالی مذاکره کننده» اعلام کرد در صورتیکه مذاکرات صلح ژنو بدون داشتن نتیجه خاصی درباره انتقال قدرت در این کشور ادامه پیدا کند، آنها مذاکره را ترک خواهند کرد.

«کمیته عالی مذاکره کننده» که مجموعه ای از گروه های مخالف دولت سوریه است امروز اعلام کرد در صورتیکه دولت سوریه به تعهدات خود درباره موضوعات سیاسی و تلاش برای امداد رسانی به مناطق درگیر عمل نکند، این مذاکرات را ترک خواهند کرد.

عبدالحکیم بشار یکی از اعضای این کمیته گفت:«ممکن است این مذاکرات را بدلیل وجود نداشتن افقی روشن برای دست یابی به توافق سیاسی ترک نماییم.» 

دولت سوریه و گروه های مخالف دولت از اواخر ماه فوریه با میانجی گری آمریکا و روسیه آتش بسی را برای حل بحران سوریه امضاء کردند.

وی افزود:«با توجه به نکات عنوان شده، ما امروز به مذاکرات ادامه می دهیم اما درباره ادامه مذاکرات فردا تصمیم گیری خواهیم کرد.»

یکی دیگر از اعضای «کمیته عالی مذاکره کننده» که خواست نامش فاش نشود گفت با توجه امتناع نمایندگان دولت برای گفتگو درباره آینده بشار اسد مذاکرات تقریباً به «بن بست» رسیده است. 

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معارضان سوری: مذاکرات به بن بست رسیده است/ سرنوشت اسد بزرگترین چالش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5031) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران