زلزله شدید بار دیگر ژاپن را لرزاند/ دست كم شش نفر جان باختند

به گزارش خبرگزاری رویترز از توكیو ، این زمین لرزه یك روز پس از وقوع زلزله دیگر در همان منطقه رخ داد كه 9 كشته بر جای گذاشته بود.
مقامات ژاپن هشدار داده اند كه به منطقه وسیعی خسارت وارد شده است و گزارش ها حكایت از آن دارند كه شماری زیر آوار ساختمان های فرو ریخته مانده اند و برق منطقه قطع شده است. همچنین برخی از این ساختمان ها دچار حریق شده اند.
شبكه خبری ان اچ كی ژاپن گزارش داد كه به ساكنان نواحی مجاور یك سد به دلیل احتمال شكسته شدن سد اعلام كردند، این نواحی را ترك كنند.
یك مقام دولتی گفت : زلزله شنبه موجب هشدار در مورد وقوع سونامی شده هرچند كه بعدا توصیه به عمل آمده لغو شده و هیچ گونه نارسایی در كار سه نیروگاه هسته ای مستقر در منطقه مشاهده نشده است .
مردمی كه هنوز زلزله روز پنجشنبه را از یاد نبرده بودند بامداد شنبه به خیابانها ریختند. در شهر یاتسوشیرو ، ظاهرا یك آپارتمان دچار آتش سوزی شده و در عین حال در یك خانه پرستاری در شهر ماشیكی تعدادی از ساكنان زیر آوار گیر كرده بودند.
ان اچ كی از كشته شدن شش نفر و انتقال 750 زخمی به بیمارستان برای مداوا خبر داده ولی گمان می رود این آمار به دلیل وخیم بودن حال برخی از مجروحان افزایش یابد.
شبك ** 1403**1917

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زلزله شدید بار دیگر ژاپن را لرزاند/ دست كم شش نفر جان باختند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-509) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا