كيفيت آب شرب يكهزارو 600 خانوارروستايي شهرستان رضوانشهربهبود مي يابد

محمدعلي فراميني يكشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين دستگاه ظرفيت گندزدايي آب پمپاژي از چاه ها را تا 30 ليتر بر ثانيه دارد.
وي گفت: براي نخستين بار در استان، اين دستگاه به منظور گندزدايي آب شرب يكهزار و 600 خانوار در سطح 13 روستاي شهرستان رضوانشهر در مجتمع آبرساني اردجان نصب و راه اندازي شده است.
وي اعتبار هزينه شده براي اين طرح را 310 ميليون ريال اعلام و خاطرنشان كرد: عدم توليد رسوب، عدم استفاده از پودر پركلرين، كاهش هزينه ي نگهداري و حذف مخاطرات ناشي از نشت گاز كلر از جمله مزاياي دستگاه الكتروليز نمك طعام مي باشد.
به گفته فراميني؛ اين دستگاه كه ماده اوليه آن نمك طعام است، جايگزين مناسبي براي دستگاه هاي كلرزن موجود در مجتمع هاي آبرساني مي باشد.
هزينه نمك طعام يك بيستم هزينه پودرپركلرين است كه در دستگاه هاي كلرزن مصرف مي شود.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جعيت در غرب مركز استان گيلان واقع شده است.
**تعيين تكليف 453 فقره انشعاب غيرمجاز آب شرب روستاهاي گيلان
مديرعامل آب و فاضلاب روستايي گيلان در ادامه با اشاره به شناسايي 682 فقره انشعاب غيرمجاز آب شرب روستايي در استان در سال گذشته گفت: از اين تعداد 453 مورد از طريق قانوني تعيين تكليف شدند.
وي افزود: دارندگان اين انشعابات با مراجعه به امور آبفار شهرستان خود، پس از طي كردن مراحل قانوني، داراي انشعاب آب شرب شدند.
هم اكنون 268 هزار و 606 مشترك در روستاهاي گيلان از نعمت آب آشاميدني سالم و بهداشتي برخوردارند.
7296/6070

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كيفيت آب شرب يكهزارو 600 خانوارروستايي شهرستان رضوانشهربهبود مي يابد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5116) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا