روسيه: واشنگتن وجود طرح جايگزين آتش بس در سوريه را تكذيب كرد

به گزارش ايرنا، روزنامه آمريكايي «وال استريت ژورنال» به تازگي اعلام كرده بود كه در طرح «ب»، تحويل تسليحات پدافند هوايي به معارضان مسلح كه غرب و متحدان منطقه اي آمريكا آنها را ميانه رو مي خوانند، پيش بيني شده است تا با استفاده از آنها هواپيماهاي نيروي هوايي سوريه را هدف قرار داده و سرنگون كنند.
آلكسي بوردافكين نماينده روسيه در اتحاديه اروپا در اين باره اعلام كرد كه واشنگتن به مسكو اطمينان داده است طرحي براي تسليج گروه هاي مسلح در صورت شكست توافق آتش بس كنوني در سوريه وجود ندارد.
وي افزود: ديپلمات ها و مقام هاي نظامي آمريكا در مقابل پرسش روسيه در اين زمينه پاسخ دادند كه طرحي به عنوان ب درباره سوريه وجود ندارد و واشنگتن پشتيبان حفظ آتش بس در اين كشور است.
مقام روسي با تاكيد بر تداوم همكاري روسيه و آمريكا در تحكيم و گسترش آتش بس در سوريه اعلام كرد: برخي گزوه هاي معارض پيمان ترك مخاصمه را نقض مي كنند ولي نظاميان سوري تاكنون چنين اقدامي انجام نداده اند.
آتش بس در سوريه از هشتم اسفند سال گذشته برقرار شد و ارتش سوريه و گروه هاي معارض سوري آن را رعايت مي كنند، اما شامل گروه هاي تروريستي از جمله داعش، جبهه النصره و احرار الشام نمي شود و سركوب آنها ادامه دارد.
آمريكا گروه هاي تروريستي چون احرار الشام و جيش الفتح و جيش الاسلام را كه با كمك هاي مالي چند صدميليون دلاري برخي كشورهاي منطقه در وهله اول عربستان سعودي به وجود امده اند گروه هاي معارض سوري ميانه رو مي خواند.
واشنگتن با وجود اينكه اين گروه هاي ضد سوري را در اقدامات خود از شيوه هاي تروريستي استفاده مي كنند آنها را ميانه رو مي خواند و تا كنون كمك هاي مختلفي را در اختيار آنها قرار داده است.
اروپام**391**1516

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روسيه: واشنگتن وجود طرح جايگزين آتش بس در سوريه را تكذيب كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5154) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا