مشاركت سه ميليون و 200 هزار دانش آموز در جشنواره جابربن حيان

«محمد ديمه ور» يكشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در آمل گفت كه آمار شركت كنندگان در پنجمين جشنواره دو ميليون و 300 هزار نفر بود.
وي با اظهار اين كه جشنواره جابربن حيان فرصتي براي بروز ايده هاي خلاقانه و ابتكاري دانش آموزان مقطع ابتدايي است، افزود: اين جشنواره در امتداد جشنواره بين المللي خوارزمي است و شركت دانش آموزان در آن مي تواند انگيزه آنان را براي مشاركت در جشنواره بين المللي خوارزمي افزايش دهد.
ديمه ور در باره حمايت وزارت آموزش و پرورش از طرح هاي ابتكاري و نوآورانه دانش آموزان ابتدايي، گفت: در صورتي كه دانش آموزان و يا خانواده آنان خواهان ثبت اختراع اثر باشند، آموزش و پرورش حمايت و همكاري خواهد كرد.
وي اضافه كرد: البته باشگاه دانش پژوهان جوان هم در سال هاي گذشته در شهرهاي كشور راه اندازي شد كه ماموريتش پرورش و حمايت از ايده هاي دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصيلي است.
معاون وزير آموزش و پرورش از سطح كيفي برگزاري نمايشگاه جابربن حيان دانش آموزان مازندران ابراز رضايت كرد و گفت كه آثار خوبي را دانش آموزان خلاق استان عرضه كردند كه نويد بخش آينده خوبي براي آنان است.
ديمه ور براي شركت در آئين گشايش ششمين جشنواره و نمايشگاه استاني پروژه هاي علمي جشنواره جابربن حيان به مازندران سفر كرد.
اين نمايشگاه روز يكشنبه در محل نمايشگاه دائمي شهرستان آمل گشايش يافت.
بر اساس آمارهاي رسمي حدود نيم ميليون دانش آموز در سه هزار و 700 مدرسه مازندران مشغول تحصيل هستند.
شبس*7327/1654*1613

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاركت سه ميليون و 200 هزار دانش آموز در جشنواره جابربن حيان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5196) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا