موگرینی: همکاری با تهران، به نفع شهروندان اروپایی و ایرانی است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همکاری بین ایران و این اتحادیه را به نفع شهروندان هر دو طرف دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ فدریكا موگرینی مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا پس از بازگشت از ایران در یادداشتی در وبلاگ شخصی خود نوشت: تنها راه برداشته شدن موانع بین ما و طرف ایرانی مذاكره و دیپلماسی است و این مسیر اروپا برای حل مشكلات خود با طرف مقابل است.

وی یكشنبه شب در وبلاگ خود نوشت: این دومین سفر رسمی من به ایران بود كه در رأس هیأتی از هفت كمیسیون اتحادیه اروپا برای همكاری با این كشور صورت گرفت.

موگرینی با اشاره به توافق هسته ای افزود: در ماه ژوئیه سال گذشته - تنها چند روز پس از امضاء توافق بر سر فعالیت های هسته ای ایران, تمام تمركز من بر اجرای این توافق بود و سه ماه پس از اجرای كامل آن, زمینه را برای یك همكاری ساختار یافته بین تهران با اتحادیه اروپا فراهم كردم.

وی در خصوص سفرش به تهران و امضاء توافقنامه های همكاری افزود: در این سفر هر دو طرف به تعدادی از بخشهای استراتژیك مشترك مانند انرژی، اقتصاد، فرهنگ، مهاجرت، تحقیقات، حمل و نقل، سیاست خارجی و آموزش و پرورش پرداختند. این همكاری ها به نفع هم شهروندان اروپا و هم شهروندان ایران است؛ بخصوص قشر جوانی كه از توافق ایران با غرب با شور و شوق استقبال كرده و در انتظار یك نتیجه مثبت از روابط ما با ایران هستند.

مسوول سیاست خارجه اتحادیه اورپا درباره افزایش همكاری های سازنده بین تهران و اتحادیه اروپا یادآوری كرد: در برخی از موقیعت ها هر دو طرف دارای اختلاف نظر هستند. حقوق بشر یك مثال عینی است اما در طول مذاكرات خود در ایران به این نتیجه رسیدیم تا با راه اندازی یك گفت و گوی ساختار یافته این موضوع را حل كنیم.

این مقام اروپایی در خصوص مذاكرات خود در سطح سیاسی با محمدجواد ظریف نیز گفت: در دیدار با وزیر امور خارجه ایران، چگونگی حل بسیاری از بحران های منطقه از جمله خاورمیانه و بهترین مبارزه علیه تروریست و داعش و همچنین ایجاد ثبات در افغانستان بحث و بررسی شد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موگرینی: همکاری با تهران، به نفع شهروندان اروپایی و ایرانی است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5290) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران