برهم زدن برجام به نفع کشورهای امضاکننده نیست

کرباسچی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: برهم زدن برجام به نفع کشورهای امضاکننده نیست.

برهم زدن برجام به نفع کشورهای امضاکننده نیست

وی در ادامه افزود: دولت معتقد است طرف مقابل کم و زیاد برجام را اجرا کرده و البته نمی‌توان درجه بندی کرد اما ممکن است بعضی از موارد به دلایل فنی و اجرایی زمان اجرایش تغییر پیدا کند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه دولت معتقد است که اجرای برجام از سوی ایران و طرف مقابل نقض نشده است، گفت: گروه‌ها و جناح‌هایی که به برجام نظر موافق ندارند مواردی را مطرح می‌کنند که دولت برای آنها پاسخ دارد.

کرباسچی با بیان اینکه ما در روابط با کشورهای 1+5 و بخصوص آمریکا هنوز درگیری و تشنج داریم، ادامه داد: کسی معتقد نیست که همه مشکلات  موجود در روابط با این کشورها با برجام حل شده باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت در مورد اجرای برجام معتقد است که مسائل در جریان است و البته ممکن است سرعتش مطلوب نباشد، تأکید کرد: برهم زدن برجام به نفع ما و کشورهای امضاکننده نیست البته کشورهای 1+5 توجیهاتی در رابطه با تاخیر در اجرای تعهداتشان در برجام دارند که همه آنها برای ایران قابل قبول نیست. 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در پایان خاطر نشان کرد: به نظر بنده در اجرای چنین توافق بین‌المللی مهم با ابعاد مختلف، طرف‌های متعدد و انگیزه‌های متنوع این حد فراز و فرود طبیعی و قابل قبول باشد، البته دولت با اقتدار ناشی از اراده ملی آن را مدیریت می‌کند. حرف‌های موافق و مخالفی در آمریکا و سایر کشورها با انگیزه‌های خاص و بهره‌برداری انتخاباتی، گفته می‌شود اما نباید این مسئله اثر گذار باشد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برهم زدن برجام به نفع کشورهای امضاکننده نیست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5371) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران