آزبورن: خروج از اتحادیه اروپا 6 درصد از حجم اقتصادی انگلیس خواهد كاست

به گزارش ایرنا، وی در یادداشتی كه روز دوشنبه در روزنامه تایمز منتشر شد، گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سالانه هزینه‌ای بالغ‌بر 4 هزار و 300 پوند به ازای هر خانوار انگلیسی در بر خواهد داشت.
آزبورن افزود: خروج از اتحادیه براساس طرح پیشنهادی 'بوریس جانسون' شهردار لندن، سبب خواهد شد كه تا سال 2030 میلادی، 6درصد از اقتصاد انگلیس كاسته شود.
وزیر دارایی انگلیس در این یادداشت، عنوان كرد: آیا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ارزش این ‌همه هزینه را دارد.
وی همچنین عنوان كرد كه دولت انگلیس همچنان به تلاش خودش برای قانع كردن مردم این كشور برای ادامه حضور در اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.
آزبورن بابیان اینكه یكی از سووالات بنیادی در ارتباط با نتایج اقتصادی برگزیت است، گفت: وزارت دارایی انگلیس تجزیه‌وتحلیل دقیقی از هزینه‌های طولانی‌مدت و منافع عضویت در اتحادیه اروپا و یا خروج از آن، به عمل ‌آورده است.
وی افزود: ترك اتحادیه اروپا به معنای آن است كه انگلیس وضعیت اقتصادی به‌مراتب بدتری خواهد داشت و هزینه آن، معادل 4300 پوند در سال برای هر خانوار انگلیسی است.
وزیر دارایی انگلیس اضافه كرد: تجزیه‌وتحلیل‌ها نشان می‌دهد كه عضویت در اتحادیه اروپا به معنای دسترسی به یك بازار 500 میلیونی است و این سبب افزایش مناسبات تجاری ما با همسایگان اروپایی‌مان تا سه ‌چهارم شده ضمن اینكه این مساله باعث افزایش تجارت با سایر كشورهای جهان هم شده است.
آزبورن قرار است روز دوشنبه تجزیه ‌وتحلیل 200 صفحه ای وزارت دارایی انگلیس در مورد عضویت این كشور در اتحادیه اروپا را منتشر كند.
در همین حال به گزارش اسكای نیوز، ' جان رد وود ' یك نماینده محافظه‌كار ارشد مجلس عوام در واكنش به ادعاهای آزبورن گفته است كه تجزیه‌وتحلیل وزارت دارایی انگلیس نمی‌تواند قابل ‌اعتماد باشد.
وی افزود: دیوید كامرون از جمله مشاوران ارشدی بود كه در وزارت دارایی همزمان با تلاش دولت محافظه كار' جان میجر' برای حفظ انگلیس در چارچوب سیستم نرخ ارز ( ای آر ام ) فعالیت داشته است و همین سیستم باعث نابودی مشاغل و نیز باعث مشكلاتی برای خانوارهای انگلیسی شد.
توافق دیوید كامرون با رهبران اروپایی و اعلام برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در 23 ژوئن آینده، سبب آشكار شدن شكاف و دودستگی عمیق در میان اعضای كابینه و حزب محافظه‌كار انگلیس بر سر ادامه حضور این كشور در این اتحادیه شده است.
تاكنون شمار زیادی از شركت‌ها و مدیران موسسات بزرگ اقتصادی انگلیسی از جمله انجمن بانكداران انگلیس و شركت‌های عضو بازار بورس فوتسی 100 مخالفت خود را با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اعلام كرده اند.
كمیته سیاست های پولی بانك مركزی انگلیس نیز اخیرا، نسبت به عواقب خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در جریان همه پرسی 23 ژوئن موسوم به برگزیت هشدار داد.
كمیته سیاست های پولی بانك مركزی انگلیس با اشاره به تعویق برخی سرمایه گذاری ها و معاملات اقتصادی به بعد از 23 ژوئن تصریح كرد كه بی ثباتی بر بازار و اقتصاد انگلیس، از هم اكنون سایه افكنده است.
صندوق بین‌المللی پول نیز روز سه شنبه هفته گذشته در گزارشی برای اولین بار و به طور رسمی هشدار داد كه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به 'برگزیت' می تواند آسیب های جدی به اقتصاد منطقه و جهانی وارد سازد.
براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، برگزیت می‌تواند یك‌صد میلیارد پوند برای اقتصاد انگلیس هزینه به بار آورده و نزدیك به میلیون فرصت شغلی در این كشور را تحت تاثیر قرار دهد.
اما طرفداران كمپین'برگزیت' كه شماری از اعضای كابینه كامرون و نیز مدیران اقتصادی، شخصیت های سیاسی و نظامی این كشور در میان آنها دیده می شوند، این هشدارها را اغراق آمیز توصیف كرده اند و معتقدند كه امنیت و فضای كسب و كار برای مردم انگلیس با خروج این كشور از اتحادیه اروپا بهتر تامین می شود.
علاوه بر آن 'كنث كلارك' عضو ارشد پارلمانی حزب محافظه‌كار هشدار داده است كه در صورت رأی مردم انگلیس به خروج كشورشان از اتحادیه اروپا موسوم به 'برگزیت'، دیوید كامرون به ‌سرعت از مقام نخست وزیری بركنار خواهد شد.
براساس نتایج نظرسنجی موسسه یوگو كه اخیرا منتشر شد در حال حاضر میزان حمایت از كمپین حامی حضور انگلیس در اتحادیه اروپا 39 درصد و میزان حمایت كمپین حامی خروج این كشور از این اتحادیه ( برگزیت) نیز 39 درصد است.
نتایج یادشده مؤید آن است كه هفت درصد از كسانی كه در این نظرسنجی شركت داشته‌اند هنوز تصمیم خودشان را نگرفته‌اند و 5 درصد دیگر نیز گفته‌اند كه تمایلی برای رای دادن ندارند.
در صورت حذف افراد مردد از این نظرسنجی، میزان حمایت از حامیان و مخالفان حضور انگلیس در اتحادیه اروپا 50- 50 خواهد بود.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آزبورن: خروج از اتحادیه اروپا 6 درصد از حجم اقتصادی انگلیس خواهد كاست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5381) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا