اردن و سنگاپور خواستار تلاش بین المللی برای مقابله با تروریسم شدند

به گزارش ايرنا، 'لي هسين لونگ' نخست وزير سنگاپور كه در اردن بسر مي برد روز گذشته با 'ملك عبدالله دوم' ديدار و دو طرف در خصوص تحولات منطقه مذاكره و بر همكاري نزديك تر براي مقابله با تروريست ها مانند داعش به عنوان اصلي‌ ترين تهديد امنيت جهان تاكيد كردند.
رهبران اردن و سنگاپور همچنين آخرين تحولات در عرصه بحران سوريه را مورد بررسي قرار دادند و خواستار حل اين بحران با استفاده از راهكارهاي سياسي شدند.
'لي هسين لونگ' و 'ملك عبدالله دوم' به نوشته روز دوشنبه تارنماي شبكه خبر آسيا وابسته به سنگاپور، براي از سرگيري فوري مذاكرات مستقيم بين رژيم اشغالگر قدس و فلسطيني ها به منظور رسيدن به راه حل دو دولت به توافق رسيدند.
نخست وزير اردن در اين نشست از نقش 'ملك عبدالله دوم' در ترويج 'منشور امان' براي گفت وگو بين مذاهب تقدير كرد.
منشور امان سال 2005 توسط 200 نفر از علماي جهان اسلام در يك كنفرانس بين المللي در 'امان' به رسميت شناخته شد و شامل سه پيام اصلي است. هر يك از پيروان چهار شاخه اهل سنت (حنفي، مالكي، شافعي و حنبلي) يا دو شاخه شيعيان (جعفري و زيدي) يا فرقه هاي عبادي و طاهري مسلمان هستند و نبايد آنها را خارج از دين خطاب كرد. دوم، تكفير (بيان كفر) بين مسلمانان منع شده است. سوم، تعيين پيش شرط هاي عيني و ذهني صدور فتوا لازم است و بنابراين با دستورهايي غير مشروع و از سر جهالت كه با نام اسلام صادر مي شود، مخالفت مي كند.
رهبر سنگاپور روز يكشنبه پس از ورود به امان از سوي 'عبدالله النسور' نخست وزير اردن مورد استقبال رسمي قرار گرفت و قرار است به سرزمين هاي اشغالي و منطقه حكومت خودگردان فلسطين نيز سفر كند.
اين نخستين بازديد رسمي 'لي هسين لونگ' از اردن، سرزمين هاي اشغالي و فلسطين است.
نخست وزيران سنگاپور و اردن نيز براي همكاري نزديك تر به منظور اجراي برنامه هايي براي ظرفيت سازي و حمايت از توسعه منابع انساني در اردن به توافق رسيدند.
'لي هسين لونگ' از اردن به سرزمين هاي اشغالي مي رود تا با 'رئوبن ريولين' رئيس جمهور و 'بنيامين نتانياهو' نخست وزير رژيم اشغالگر قدس و 'اسحاق هرتزوگ' رهبر حزب مخالف اين رژيم ديدار و مذاكره كند.
وي همچنين با سفر به فلسطين با 'رامي حمدالله' نخست وزير تشكيلات خودگردان فلسطين رايزني كرده و تاج گلي به آرامگاه 'ياسر عرفات' اهدا مي كند.
آساق**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اردن و سنگاپور خواستار تلاش بین المللی برای مقابله با تروریسم شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5384) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا