بارش هاي بهاري و تداوم سرسبزي و زيبايي هاي طبيعي استان ايلام

به گزارش ايرنا، در پي بارش هاي سيل آساي اخير و پر آب شدن زمين هاي و رودخانه هاي فصلي و دائمي، پيدايش چشمه ها و آبشارها جان تازه اي به زيبايي هاي طبيعي اين استان داده و بر زيبايي هاي خيره كننده طبيعت عروس زاگرس افزوده است.
جوشش چشمه ها در پاي كوه ها، خروشان بودن رودها و رودخانه هاي فصلي و دائمي با صداي دل انگيز حركت آب آبشارها و هم نوايي صداي پرندگان، سرسبزي كوه ها و دامنه ها و رويش گل هاي بهاري تابلويي زيبا و خيره كننده در پيش چشم هم رهگذري تداعي مي كند.
تنها با قرار گرفتن در اين طبيعت بكر و زيبا است كه مي توان احساس تازگي، طراوت و شادابي را ميهمان تك تك سلول هاي بدن كني و از اين همه موهبت الهي بهره مند شويد.
اكنون به هر منطقه و دياري از غرب تا شرق از جنوب تا شمال از كوه هاي سر بر افراشته و هميشه سپيد كبيركوه تا ميمه و كولك، از شروزول تا مانشت از گچان تا قلاقيران كه پا بگذاري زيبايي هاي چشم نوازي را خواهي ديد كه روح و روانت را به وجد مي آورد.
به راستي كه اينجا عروس زاگرس است و اكنون فصل بهار موسم خودآرايي و شيفتگي اين ديار تا به بهترين شكل ميزبان تفرج كنندگان خود باشد و با زيبايي هاي چشم نواز خويش رهگذران را از اين سرمستي بهار دل انگيز به وجد آورد.
اينجا مي تواند اين روزها بهترين گزينه براي انجام سفرها و پذيرش گرشگراني باشد كه عاشق طبيعت گردي اند و زيبايي هاي بكر و خدادادي طبيعت را دوست دارند.
سر سبزي و طراوت صبحگاهي و هواي پاك و دل انگيز بهاري استان ايلام شوق حضور در دنيايي زيبا و خيالي را براي همه افراد زنده مي كند و روح تازگي و طراوت رادر كالبد آنان مي دمد.
طبيعت ايلام اين روزها مي تواند بهترين گزينه براي همه افرادي باشد كه فارغ از حال و هواي شهرهاي دود آلود دوست دارند نفس كشيدن در هواي پاك، و شادابي و سرمستي طبيعت را پس از خستگي طولاني تجربه كنند.
اكنون عروس زاگرس بهترين مقصد براي تورهاي گردشگري است تا خاطره اي دل انگيز از بهاران در وجود مسافران خود زنده كند.
استان ايلام با گستره 20 هزار كيلومتر مربعي خود و دارا بودن 87 درصد عرصه هاي طبيعي و ملي و 11 درصد كوه هاي زاگرس، عروس زاگرس شهره است.
7177/9002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارش هاي بهاري و تداوم سرسبزي و زيبايي هاي طبيعي استان ايلام» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5444) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا