رئيس فدراسيون كوهنوردي: سه رشته در آستانه المپيكي شدن است

رضا زارعي روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: مهر ماه امسال در مراسم قرعه كشي كه در ريودوژانيروي برزيل برگزار مي شود، رشته سنگ نوردي سومين گزينه ورود به المپيك 2020 توكيوي ژاپن خواهد بود و در كنار آن رشته كوهنوردي با اسكي نيز براي المپيكي شدن مورد بررسي قرار مي گيرد.
وي اظهار كرد: رشته يخ نوردي نيز به صورت آزمايشي در المپيك زمستاني 2018 كره جنوبي شركت مي كند تا زمينه المپيكي شدن آن فراهم شود.
زارعي با اشاره به اينكه ايران سال گذشته در رشته كوه نوردي با اسكي 2 مدال قهرماني آسيا در كره جنوبي كسب كرده است، گفت: مهر ماه امسال مسابقه هاي سنگ نوردي نوجوانان و جوانان آسيا به ميزباني ايران برگزار مي شود.
وي افزود: امسال علاوه بر اعزام هشت ورزشكار به هيماليا، اعزام تيم ملي اميد به گرجستان در اواخر ارديبهشت ماه، برگزاري مسابقه هاي سنگ نوردي انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور در 16 مرحله، اعزام تيم سنگ نوردي به چين در مرداد ماه و اعزام به مسابقه هاي قهرماني جهان به فرانسه در شهريور ماه از برنامه هاي تقويم ورزشي فدراسيون است.
وي ادامه داد: طي روزهاي 27 و 28 فروردين 2 كوهنورد به نخستين مرحله جام جهاني سوئيس اعزام شدند كه مرحله دوم آن هفته آينده در هندوستان و مراحل سوم و چهارم نيز در اتريش و چين برگزار مي شود.
زارعي اظهار كرد: تيم كوهنوردي با اسكي هفته آينده عازم آخرين مرحله جام جهاني روسيه مي شود.
وي اضافه كرد: ميزان تفاهم نامه مالي سال 94 فدراسيون با وزارت ورزش و جوانان 10 ميليارد بود كه ما تنها 78 درصد آن را دريافت كرديم و بيشترين ميزان دريافتي فدراسيون از طريق بخش خصوصي و حاميان مالي بوده است.
زارعي گفت: ميزان اعتبار سال جاري فدراسيون نسبت به سال گذشته تغييري نكرده است ولي تمام تلاش ما اجراي برنامه هاي تقويم ورزشي و توجه ويژه به طرح استعداديابي و رده هاي سني پايه نونهالان و نوجوانان است.
رئيس فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي براي شركت در مجمع ساليانه هيات آذربايجان غربي به شهر اروميه كرده است.
در پايان اين مجمع طي مراسمي از پيشكسوتان، ورزشكاران و رئيسان هيات هاي شهرستاني با اهدا لوح يادبود و جوايزي تجليل شد.
در اين مجمع تقويم ورزشي سال 95 هيات كوهنوردي استان آذربايجان غربي با موافقت تمامي اعضاء به تصويب رسيد.
2077/7126/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس فدراسيون كوهنوردي: سه رشته در آستانه المپيكي شدن است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5476) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا