سرباز بايد هميشه عزيز باشد

در ادامه يادداشت آمدهد است: ارزش هر كس به كاري است كه مي كند، به محصولي است كه ارائه مي دهد، به اثري است كه مي گذارد.
خوب اگر بخواهيم به مهمترين كار و ارزشمندترين محصول و اثرگذار ترين مولفه بپردازيم آيا به چيزي جز امنيت خواهيم رسيد؟ در روايتي ماندگار مي خوانيم، نعمتان مجهولتان الصحه والامان، اما دقيق تر كه نگاه مي كنيم مي بينيم بستر ساز اولي هم دومي است و اگر امنيت نباشد، فرصت سلامت هم از بين خواهد رفت.
از نگاهي ديگر نيز اگر از من درباره قيمتي ترين گوهر بپرسند خواهم گفت: امنيت ميهن است.
ميهني كه منادي اسلام ناب است و عزت و افتخارش بسته به مرداني است كه به جان پاسش مي دارند.
پس بايد قدرشان دانست و بر صدرشان نشاند و اين حق ارتش و ارتشيان است كه در چشم و دل عزيز باشند و صاحب حرمت.
حق ايران است كه نگهبانانش قوي، بدون دغدغه هاي متفرقه و قدرتمند باشند و همه دغدغه هاشان يكي شود و آن هم نگهباني از وطن باشد در روزگاري كه گاه نفس آلوده بيگانه هواي حوالي را آلوده مي كند.
ارتش و قواي مسلح، قيمتي ترين گوهر را حفظ مي كنند پس قيمتي ترين قدر و حرمت را هم بايد ببينند و در زندگي خود لمس كنند.
معتقدم سواي قدر و منزلت معنوي اينان كه جز خداوند نمي تواند حساب كند و پاداش آن در سراي ديگر خواهد بود، در همين سراي و در همين روزهاي زندگي بايد به اندازه اي كه براي وطن از جان هزينه مي كنند، وطن هم آنان را ببيند.
خيلي ساده و به دور از تشريفات عرض مي كنم، بايد ارتشي به وضع زندگي خود افتخار كند و خانواده اش هم مفتخر عزتمند به نام مردي باشند كه هر روز صبح با لباس مقدس ارتشي پاي از خانه بيرون مي گذارد تا امنيت خانه بزرگ تر را «وطن» تدبير و تمشيت كند.
وضع بايد به گونه اي باشد كه وقتي معلمان از دانش آموزان مي خواهند درباره شغل پدران خويش بنويسند، فرزندان ارتشي ها اولين كساني باشند كه دست خود را براي خواندن نوشته هاشان بلند كنند و زماني كه معلم انشا، از دانش آموزان مي خواهد درباره شغل آينده خود بنويسند، باهوش ترين دانش آموزان براي فرداي خود لباس مقدس نظامي دوخته باشند و آن كه براي فرداي خود دكتري و مهندسي مي خواهد به آنان فخر نفروشد.
بايد وضع به گونه اي باشد كه وقتي فرزندان پسر ارتشيان به سن انتخاب شغل مي رسند، هم خود و هم خانواده حضور در نظام و پوشيدن رزم جامه نظامي را گزينه اول اشتغال با عشق و ايمان بدانند و جايي كه جوان نظامي به خواستگاري مي رود با افتخار از شغل خويش سخن بگويد.
كوتاه سخن اين كه، دغدغه معاش سرباز بايد چنان رفع شود كه او فقط به معاد و عزت و سربلندي وطن بينديشد، هرچند اين بزرگ سربازان هرگز خويش را نديده اند و ايثارگري چنان در باورشان قد كشيده است كه همواره، بدون ادعا، بدون چون و چرا، براي فداكاري در راه عزت وطن و انقلاب آماده اند.
اما همان طور كه بار امنيت كشور بر شانه آن هاست، حق زندگي آبرومندانه آنان نيز بر شانه هاي ماست و اين وظيفه همواره بر عهده ماست كه با همه وجود و از همه ظرفيت ها براي ارتقاي سطح زندگي كساني كه براي اعتلاي كلمه حق مي كوشند استفاده كنيم.
قلم من نوشت براي يادآوري، تدبير مسئولان بايد به كار افتد تا زندگي سرباز هيچ گرهي نداشته باشد ...
2047/3215/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرباز بايد هميشه عزيز باشد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5517) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا