استقرار ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه آزاد تجاری و اقتصادی ماکو

مسئول حوزه معاونت نظارت و پایش محیط زیست استان از استقرار ایستگاه پایش کیفی هوا در شهرستان ماکو خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه سعید موسوی گفت: شهرستان ماکو در شمال غرب کشور و ابتدای ورود توده های هوای به ایران از طرف کشورهای همسایه شمالی و غربی می باشد و به جهت اطلاع از کفیت هوای این منطقه با همکاری سازمان منطقه آزاد تجاری و اقتصادی ماکو مقرر گردید یک ایستگاه سنجش کیفیت هوای احداث گردد که در راستای این اقدام با همکاری معاونت نظارت و پایش اداره کل و مدیریت شهرسازی منطقه آزاد اقدام به مکانیابی محل ایستگاه گردید و 3 محل با با توجه به معیارهای استاندارد مکانیابی پیشنهاد گردید که بعد احداث ساختمان ایستگاه اقدام به خرید و راه اندازی این ایستگاه خواهد گردید.

وی افزود: این ایستگاه قادر خواهد بود فاکتورهای هواشناسی و آلاینده های شاخص هوای محیط از جمله منوکسیدکربن، دی اکسید نیتروژن، ازن، دی اکسید گوگرد و ذات معلق آلاینده محیط را اندازه گیری و به صورت لحضه ای گزارش نماید و در دسترس عموم افراد جامعه قرار دهد.

انتهای پیام/ب


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقرار ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه آزاد تجاری و اقتصادی ماکو» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5529) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران