برنامه هاي هفته هنر انقلاب اسلامي خراسان شمالي در فاروج به پايان رسيد

مسئول حوزه هنري خراسان شمالي در آئين رونمايي از كتاب هاي صادق آدينه با عنوان 'مردها گريه نمي كنند' و ' 'مي ميرند ومن با دنيا مشكل شخص ندارم' گفت: انقلاب ايران، انقلابي فرهنگي و مبتني بر باورهاي وارزش هاي ديني بوده است.
وحيد نيازي اظهار داشت: موج توفنده انقلاب، هنر و فرهنگ را هم دچاردگرگوني كرده و باعث برگشت هنر به اصل خودش شده است.
وي هنر انقلابي را هنر تعالي بخش برشمرد وافزود: اين نوع هنر در مسير حق وحقيقت و براي تعالي انسان حركت مي كند.
نيازي، شعر و ادبيات را از كهن ترين هنرهاي ايرانيان برشمرد وافزود: محتوا و مضمون ارزشي وشعر آئيني دو دستاورد انقلاب در اين حوزه است وزباني گيراتر از شعر براي انتقال پيام انقلاب نداريم.
وي به تعبير رهبري در خصوص سرمايه ملي بودن شعر هم اشاره كرد وگفت: با اين تعبير نقشه راه براي همه شاعران مشخص شده است وحركت صاحبان اصلي اين سرمايه، سياستگذاري مسئولان ومنتفعان از اين سرمايه بايد براساس اين نقشه راه باشد.
نيازي با تبيين اهداف وسياست هاي كاري حوزه هنري خراسان شمالي افزود: با اجراي برنامه هاي پيش بيني شده در حوزه ادبيات شاهد رشد كمي وكيفي در استان بوده ايم واين حوزه جز اولويت هاست.
وي افزود: تاكنون 10 عنوان شعري شاعران استان از سوي حوزه هنري به چاپ رسيده است.
امام جمعه فاروج فاروج نيز گفت: با توجه به جايگاه هنرمندان، توجيه ارزش هاي الهي، اخلاقي وانساني بايد در اولويت كار قرار گيرد.
حجت الاسلام عباسعلي قلي زاده افزود: هنرمندان وديعه اي كه خداوند در وجودشان قرار داده را در مسير دنياي مادي به مسلخ نبرند.
وي هنرمند مردمي را ماندگار خواند وگفت: با مردم بودن فرصت شكوفايي استعداد هنري رافراهم مي كند.
امام جمعه فاروج بر احياي هنر ايراني اسلامي تاكيد كرد.
در آئين پاياني هفته هنر انقلاب اسلامي،ابوطالب شيرين با تبين سبك شعري استفاده شده در كتاب هاي صادق آدينه، نقدي هم بر اشعار اين شاعر داشت.
پيش از اين مجموعه هاي شعري، وحرف هايي كه دردلم ماند، كرد به دنيا آمده بودم، جمهوري خودمختار دلتنگي و.. از اين شاعر به چاپ رسيده است.
7187/ 6042

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه هاي هفته هنر انقلاب اسلامي خراسان شمالي در فاروج به پايان رسيد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5555) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا