صدور فرمان آماده باش به ارتش كره جنوبي

«پارك گئون هي» روز شنبه در سخناني اعلام كرد، نشانه ها و علائمي در دست است كه تحركات مشكوك در كره شمالي را به چنين آزمايشي مرتبط مي سازد.
به گزارش ايرنا، كره شمالي آخرين و چهارمين آزمايش هسته اي خود را روز ششم ژانويه (دي ماه سال گذشته) انجام داد و يك ماه پس از آن نيز يك راكت دوربرد ماهواره بر پرتاب كرد و با تحريم هاي شوراي امنيت مواجه شد.
رئيس جمهور كره جنوبي امروز در نشستي با حضور مقام هاي ارشد اين كشور در نهاد رياست جمهوري گفت: ما نمي دانيم كه دقيقا كره شمالي چه منظوري دارد اما اطلاعاتي بدست آورده ايم كه بي ارتباط براي آمادگي جهت انجام آزمايش هسته اي اين كشور نيست.
در چنين وضعيتي خبرگزاري يونهاپ از كره گزارش كرد كه كره شمالي به تلافي تحريم ها و رزمايش آمريكا مي خواهد دست به اقدامي بزند و قبلا هم گفته بود دشمني اين دو كشور را با خود پاسخ خواهد داد.
رئيس جمهور كره جنوبي گفت كه به ارتش اين كشور دستور آماده باش قاطع داده شده است تا هر گونه تحولي را در ارتباط با اين آزمايش زير نظر داشته باشند.
وي تاكيد كرد كه اگر كره شمالي دست به اقدامي تحريك آميز بزند مسلما با تحريم ها و انزواي بيشتر جامعه بين المللي روبرو خواهد شد.
همزمان روزنامه «ساوت چاينا» از هنگ كنگ گزارش كرد كه كارشناسان چيني بر اين باورند در صورت شكل گيري يك بحران و درگيري در منطقه، ‌چين از كره شمالي حمايت نخواهد كرد.
بسياري بر اين باورند كه كره شمالي تا پيش از برگزاري نخستين كنگره بزرگ حزب حاكم كارگر در 36 سال گذشته كه براي ماه آينده ميلادي برنامه ريزي شده است، مي كوشد قدرت خود را نشان دهد.
از سوي ديگر وزارت دفاع كره امروز در بيانيه اي اعلام كرد كه ممكن است كره شمالي با تجهيزات جديد هسته اي خود درصدد آزمايش يك كلاهك هسته اي به صورت زيرزميني باشد.
اين بيانيه خاطرنشان مي كند كه شايد هم كره شمالي آزمايش كلاهك هسته اي را بدون مواد هسته اي در داخل آن انجام دهد.
كره مي گويد كه دستور چنين آزمايشي از سال گذشته ميلادي توسط «كيم جونگ اون» رهبر كره شمالي به دانشمندان اين كشور داده شده است.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدور فرمان آماده باش به ارتش كره جنوبي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5560) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا