بدهي 10هزار ميليارد ريالي شهرداري‌ها به آموزش و پرورش

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگي ايرنا ،‌ نورعلي عباسپور اظهاركرد: طبق ماده 18 قانون شوراها، انبوه سازان در ساخت مجتمع هاي مسكوني بيش از 200 واحد ملزم به ساخت مدرسه در كنار اين مجتمع ها هستند كه فقط در استان تهران 39 انبوه ساز در اين زمينه تخلف داشته و مدرسه اي احداث نكرده اند.
وي گفت:‌ 12 انبوه ساز در شهرستان‌هاي استان تهران و 27 انبوه ساز فقط در منطقه 22 تهران از ساخت مدرسه در كنار مجتمع هاي مسكوني خودداري كرده اند كه براي آن‌ها پرونده قضايي تشكيل شده است.
مدير امور شوراهاي آموزش و پرورش تاكيد كرد:‌ انبوه سازان همچنين تنها در 60 واحد از واحدهاي مسكن مهر اقدام به ساخت مدرسه كردند و بقيه واحدها همچنان بدون مدرسه هستند كه اين مشكلات زيادي را براي خانواده ها ايجاد كرده است.
عباسپور افزود:‌ طبق ماده 13 قانون شوراها، شهرداري ها موظفند 2 تا پنج درصد از عوارض نوسازي و ساخت و ساز واحدهاي مسكوني را به حساب آموزش و پرورش واريز كنند كه اين قانون با گذشت بيش از 23 سال از تصويب آن هنوز اجرايي نشده و يا ناقص اجرا شده است.
مدير امور شوراهاي آموزش و پرورش گفت:‌ طبق اين قانون سال گذشته فقط 700 ميلياد ريال از شهرداري هاي كل كشور به حساب آموزش و پرورش واريز شد در صورتيكه طبق اين ماده قانوني سال گذشته تنها در شهرداري تهران عوارض دريافتي از مردم بيش از پنج هزار ميليارد ريال بوده است.
عباسپور اظهاركرد: شهرداري تهران سال گذشته فقط 200ميليارد ريال از عوارض دريافتي از ساخت وساز را به حساب آموزش و پرورش واريز كرد و چهار هزارو 800 ميليارد ريال به آموزش و پرورش بدهكار است.
وي گفت:‌ طبق دستوري كه از طرف معاون اول رئيس جمهور به وزير كشور براي پيگيري اين موضوع داده شده قرار است اين مشكل بزودي رفع شود و آموزش و پرورش نيز پيگير بازپرداخت اين عوارض است.
به گزارش روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، عباسپور با بيان اينكه شهردار يكي از استان‌هاي بزرگ كشور هشت سال است كه هيچ عوارضي از ساخت و ساز به حساب آموزش و پرورش واريز نكرده بيان كرد: در شهرداري ها هيچ آيين نامه اجرايي براي پرداخت اين عوارض به آموزش و پرورش وجود ندارد.
فراهنگ 1417 ** 1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدهي 10هزار ميليارد ريالي شهرداري‌ها به آموزش و پرورش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5591) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا