چهار هزار طرح خود اشتغالي كميته امداد در سيستان و بلوچستان اجرا شد

رضا اصلي شهركي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اشتغالزايي را از دغدغه هاي مهم اين نهاد برشمرد و اظهار داشت: اين طرح ها در قالب 100 رشته شغلي از جمله كشاورزي، دامپروري، خدمات، صنايع دستي و غيره با اعتباري افزون بر 422 ميليارد ريال اجرا شده است.
وي ادامه داد: زمينه اشتغال پنج هزار نفر از مددجويان تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) استان با اجراي اين طرح ها فراهم شد.
مدير كل كميته امداد امام خميني(ره) سيستان و بلوچستان تصريح كرد: تسهيلات ارائه شده در قالب طرح هاي اشتغالزايي در سال گذشته نسبت به سال 93 با 390 ميليارد ريال اعتبار از رشد 10 درصدي برخوردار بوده است.
شهركي خاطر نشان كرد: ايجاد زمينه خود اتكايي، ارتقاء سلامت و افزايش عزت نفس مددجويان از اولويت هاي كميته امداد امام خميني(ره) در فرايند توانمندسازي مددجويان است.
وي افزود: اين نهاد در استان بستر مناسبي را براي مددجويان مهيا كرده تا بدون هيچگونه سرمايه گذاري بلند يا كوتاه مدت از تسهيلات اشتغال بهره مند شوند.
وي خاطرنشان كرد: هم اينك بيش از 264 هزار نفر در قالب 106 هزار خانوار در سيستان و بلوچستان زير پوشش خدمات مستمر اين نهاد هستند كه 11 درصد جمعيت استان را شامل مي شوند.
7316 /8005 /6081

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهار هزار طرح خود اشتغالي كميته امداد در سيستان و بلوچستان اجرا شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5594) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا