دغدغه اصلی رجبیون!/رابطه رجب و اعتکاف با ظهور

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام محمد صادق کفیل، کارشناس مهدوی درباره ظرفیت های ماه رجب برای منتظران و چشم انتظاران حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف تصریح کرد: رجب ماه خدا و ماه آماده شدن برای میهمانی خداست و حضرت حق لطفی در حق ما داشته و برای ورود به میهمانی مقدمه چینی کرده است که باید از این زمینه سازی و مقدمه چینی استفاده کرده و بهره ببریم.

وی افزود: رجب شهر الله است و در ماه رجب بعثت نبی خدا صل الله علیه وآله رخ می دهد که یکی از مهمترین اتفاقات عالم هستی است. نفس این بعثت بسترساز الهی شدن جامعه است؛ یعنی در این بعثت زمینه سازی برای توحیدی شدن جامعه فراهم می شود. همچنین در رجب ولادت ولی خدا در خانه خدا و علاوه بر آن سه روز خلوت کردن با خدا را داریم. با کنار هم قرار دادن همه ی این موارد انسان تصور می کند در رجب همه زیبایی ها و همه خوبی ها یک جا جمع شده و همه مقدمات ارتباط و عشق بازی با خدا فراهم شده است. این ویژگی و ظرفیت ماه رجب است.

این کارشناس مذهبی در ادامه با اشاره به زیبایی های دوران ظهور و ارتباط آن با رجب گفت: از سوی دیگر وقتی دقت می کنیم می بینیم که زیبایی حکومت حضرت مهدی علیه السلام نیز در «خدایی شدن» است. به عبارت دیگر ظهور تبدیل «خود» به «خدا» شدن است. ظهور یعنی یک جامعه الهی! از ظهور با عنوان یوم الله تعبیر شده است و یوم الله یعنی روز تجلی قدرت خدا.

حجت الاسلام کفیل تاکید کرد: «منتظر» کسی است که از شهر خدا برای پیوند با خدا به جهت بسترسازی برای ظهور و تجلی قدرت خدا در عالم بهره گرفته و در این راستا برنامه ریزی می کند. «منتظر» کسی است که از همه این مقدمات بهره می برد و یک افق ویژه دارد. وقتی از او می پرسند که مراقباتت در ماه رجب برای چیست؟ بیداری های سحر برای چیست؟ پاسخ می دهد که من از همه این مقدمات استفاده می کنم تا جامعه توحیدی شده و ارتباط خلق با خالق بیشتر شود.

وی تصریح کرد: اهل رجب از ولادت های این ماه، از بعثت، از اعتکاف، از زیارت رجبیه و همه ظرفیت ها و مناسبت های رجب برای فرج امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بهره می برند. اصولا خداوند ماه رجب را قرار داد، بعثت را قرار داد، همه مقدمات را چید، برای اینکه مردم با او پیوند برقرار کنند و هدف بعثت در زمان ظهور معنا می یابد و اصولا بعثت نبی خاتم صل الله علیه وآله در عصر ظهور به منصه ظهور می رسد.

کارشناس مرکز تخصصی نماز تاکید کرد: تمام دغدغه رجبیون دغدغه فرج و ظهور امام است. اگر رجبیون لیاقت روزه داری در ماه رجب را دارند، دعای افطار آنها دعای سلامتی امام زمان (عج) است. اگر رجبیون توفیق اعتکاف دارند وقتی از آنها سوال می شود برای چه هدفی سه روز را در خانه خدا خلوت کرده اید؟ پاسخ می دهند ما معتکف شده ایم که برای ظهور امام دعا کنیم، معتکف شده ایم که برای ظهور آماده شویم، در اینجا خلوت کرده ایم تا ببینیم برای آمدن امام زمان چه کاری باید انجام دهیم؟

وی در پایان یادآور شد: اعتکاف با این هدف برگزار می شود که ما میثاقی جدی با خدا ببندیم که خدایا ما آمده ایم با تو باشیم و با تو بودن یعنی بسترسازی برای ظهور ولی تو. پس سرتاسر ماه رجب آمادگی برای ظهور و آمادگی برای حکومت حضرت حق است.

شبستان

انتهای خبر/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دغدغه اصلی رجبیون!/رابطه رجب و اعتکاف با ظهور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5608) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین