سد سراب گيلانغرب با حضور جهانگيري افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ايرنا در مراسمي كه با حضور معاون اول رئيس جمهوري صبح امروز بهره برداري از سد سراب (دايك سراب) گيلانغرب آغاز شد.
جهانگيري در هنگام افتتاح سد گيلانغرب بر سرعت بخشيدن به احداث شبكه هاي بين مزارع تاكيد كرد.
اين سد كه در سطح 55 هكتار مساحت درياچه ساخته شده است، قابليت تنظيم 34 ميليون متر مكعب آب را در سال دارد.
عمليات احداث سد در سال 84 شروع شده و كل هزينه احداث آن 300 ميليارد ريال بوده است.
طول تاج سد يك هزار و 500 متر و ارتفاع آن از بستر 15 متر است و شبكه هاي اصلي سد بطول 36 كيلومتر و شبكه هاي 2 و 3 نيز بطول 95 كيلومتر تكميل شده و از امروز بهره برداري از آن به منظور آب اندازي به شبكه هاي انتقال آب ناحيه چهار در مزارع كشاورزي افتتاح شد.
افتتاح دو سد مخزني تنگ حمام (شهداي گمنام) در قصرشيرين و دايك در گيلانغرب از مهمترين برنامه هاي كاري سفر يك روزه معاون اول رئيس جمهور به استان كرمانشاه است.
جهانگيري همچنين قرار است با حضور در پاوه از سد داريان اين شهرستان بازديد كرده و در جريان آخرين روند اجرايي آن قرار گيرد.
وي سپس نسبت به افتتاح يك طرح توليدي نان صنعتي در كرمانشاه اقدام خواهد كرد.
بازديد از راه آهن غرب مسير ملاير به كرمانشاه و كرمانشاه به قصرشيرين از ديگر برنامه هاي جهانگيري در استان كرمانشاه خواهد بود.
معاون اول رئيس جمهوري همچنين نشست با مديران و فعالين اقتصادي استان و سپس نشست خبري با خبرنگاران كرمانشاه را در برنامه كاري خود دارد.
استان كرمانشاه با 2 ميليون نفر جمعيت و با مساحتي به مقدار 24 هزار و 640 كيلومتر مربع، داراي 14 شهرستان، 31 شهر، 86 دهستان و 2 هزار و 793 روستاي داراي سكنه مي ‌باشد و در غرب كشور واقع شده است.
8066/7398

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سد سراب گيلانغرب با حضور جهانگيري افتتاح شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5626) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا