20 هزار دقيقه برنامه در راديو ايران به اقتصاد مقاومتي مي پردازد

بهنام احمدپور در گفت وگو با خبرنگار حوزه صداوسيماي ايرنا، روند برنامه هاي اين راديو را در سال 95 مفصل دانست و گفت: برنامه هاي جديد ما در سال جديد شامل برنامه هاي جذاب و سرگرم كننده اي است.
وي ادامه داد: برنامه «مسابقه»؛ شنبه تا چهارشنبه 11:45، برنامه طنز «خنداخند» با رويكرد طنز و سرگرمي؛ شنبه تا چهارشنبه، 16:45، برنامه «رد پاي حادثه»؛ با رويكرد بررسي آسيب هاي اجتماعي جمعه ها 20:00، «زير آسمان آبي» با محوريت روستا و مسائل روستاييان؛ پنج شنبه ها 22:05 و «نشاني» پرداخت هنرمندانه به سخنان مقام معظم رهبري؛ شنبه تا چهارشنبه 21:45 پخش مي شوند.
وي افزود: همچنين دو برنامه از گروه جامعه داريم كه پنج شنبه ها ساعت 11:45 و جمعه ها 11:30 با رويكرد اطلاع رساني در آخر هفته، پخش خواهند شد و هنوز در مورد اسامي آنها تصميم قطعي گرفته نشده اند ولي در كنداكتور هستند.
مدير راديو ايران تصريح كرد: برنامه «دروازه هاي موفقيت» نيز با رويكرد اقتصاد مردم محور و اقتصاد مقاومتي جمعه ها ساعت 11:00 پخش مي شود.
احمدپور در مورد برنامه هايي با موضوع شعار امسال يعني «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» نيز گفت: پيش بيني شده 26 عنوان برنامه راديو ايران به موضوع اقتصاد مقاومتي بپردازند كه شامل حدود 20 هزار دقيقه در سال 1395 خواهد شد. برنامه هايي با ساختارهاي متنوع و متفاوت؛ مثل برنامه هاي گفت وگو محور، مسابقه، برنامه هاي كودك و ... كه از ابعاد مختلف اجتماعي، اقتصادي، مذهبي و تربيتي به اقتصاد مقاومتي خواهند پرداخت و در اين باره فرهنگ سازي مي كنند.
مدير راديو ايران در مورد اين برنامه ها نيز گفت: برنامه گفت وگو محور «شناسا» به تهيه كنندگي آرمان ستوده، مستند «روز» هر دو از گروه دانش و اقتصاد، برنامه تركيبي «ايرانشهر» به تهيه كنندگي مرضيه طبرستاني و مهدي ساعي، برنامه تركيبي «سلام ايران» به تهيه كنندگي ليدا عرفانيان و آرمان ستوده هر دو از گروه جامعه به موضوع اقتصاد مقاومتي مي پردازند.
وي تاكيد كرد: البته در برنامه هاي ديگر نيز به اين موضوع پرداخته مي شود و حتي در برنامه «شب به خير كوچولو» به تهيه كنندگي گلريز وكيلي از گروه جامعه، «كوي نشاط» به تهيه كنندگي مهدي ساعي و «راديو جمعه» به تهيه كنندگي ساجد قدوسيان هر دو از گروه ورزش و تفريحات نيز با زبان كودكان و يا در قالب طنز به اين موضوع مي پردازيم.
وي در مورد همكاري هاي گروه اقتصاد اين راديو با ميز اقتصاد مقاومتي مركز پژوهش و افكارسنجي صداوسيما نيز گفت: يكي از اهداف گروه دانش و اقتصاد راديو ايران، آگاهي بخشي و به عرصه كشاندن نخبگان در عرصه گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي است و اطلاع رساني شفاف توأم با اميدآفريني در راستاي حفظ منافع ملي مي تواند نقش مهمي در تقويت وحدت و انسجام ملي و ايجاد تحرك و نشاط در جامعه داشته باشد. از آنجا كه يكي از وظايف ميز مطالعاتي اقتصاد مقاومتي گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي است، گروه اقتصاد راديو ايران مي تواند با معرفي كارشناسان خبره اقتصادي كمك موثري به برنامه هاي اقتصادي گروه دانش و اقتصاد راديو ايران نمايد.
احمدپور تاكيد كرد: راديو ايران به تناسب موضوعات و برنامه هاي مختلف از مسئولان نهادهاي دولتي و اساتيد دانشگاهي در برنامه ها دعوت مي كند.
فراهنگ**9157 ** 1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «20 هزار دقيقه برنامه در راديو ايران به اقتصاد مقاومتي مي پردازد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5629) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا