درخواست نمايندگان كنوني ومنتخب سمنان درمجلس براي انتقال آب خزر به اين استان

در بخشي از اين نامه كه نسخه اي از آن روز دوشنبه در اختيار ايرنا قرار گرفته، آمده است: نقش بي بديل آب در فرآيند توسعه بر كسي پوشيده نيست و كمبود شديد آن در استان ما كاملا آشكار است تا جايي كه تبديل به يك بحران منطقه اي شده است.
در ادامه نامه اضافه شد: طبيعتا تامين منابع با ثبات آب براي استان از جمله از طريق درياي خزر نه تنها مي تواند باعث توسعه اين استان در ابعاد مختلف گردد بلكه با توجه به شرايط ويژه استان و وسعت زياد آن مي تواند بر روي استان هاي جنوبي آن و حتي كل كشور تاثير گذار باشد و از طرفي مي تواند خطر بالا آمدن درياي خزر را كه از طرف كارشناسان به عنوان يك خطر جدي براي آينده مطرح شده است را كمتر كند.
اين نمايندگان مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي يادآور شدند: نكته حائز اهميت ديگر اين است كه در بعضي از استان ها آب خليج فارس با فاصله حدود 750 كيلومتر يعني چهار برابر مسافت آن از درياي خزر تا استان سمنان و با هزينه حدود سه برابر مصوب و در حال اجرا است ولي متاسفانه طرح مشابه آن با مسافت و هزينه به مراتب كمتر سال ها است كه در پيچ و خم اداري و وزارت خانه ها متوقف شده است.
آنان در اين نامه از دكتر روحاني خواستند كه با توجه به اينكه اين طرح به اندازه كافي مطالعه شده و سرمايه گذاران زيادي آماده اجراي آن هستند در سفر به استان سمنان اين طرح را به عنوان مصوبه اميد آفرين براي استان به تصويب برسد تا مردم از تدبير و درايت آن دولت منتفع شوند.
امضاء نمايندگان كنوني و منتخب مردم استان سمنان در مجلس شوراي اسلامي ذيل اين نامه درج شده است.
رئيس جمهوري و كاروان تدبير و اميد فردا روز سه شنبه به استان سمنان سفر مي كنند.
7470/6026/1352

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست نمايندگان كنوني ومنتخب سمنان درمجلس براي انتقال آب خزر به اين استان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5630) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا