شبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد +عکس

ربات شبیه انسان

جیا جیا توانایی صحبت کردن و گفتن عبارات کوتاه و نیز انجام برخی حرکات را داراست. الهه ربات ها  برای شناخت برخی تعاملات انسانی و ماشینی برنامه ریزی شده و می تواند به صورت خودکار حرکت و مسیریابی نموده و بر اساس برنامه های داده شده وظایف محوله را انجام دهد.

 شبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد

این ربات اگرچه ظاهری زنانه با  گیسوان بلند و رنگ پوستی طبیعی دارد، اما از برنامه ریزی گسترده و دقیقی برای صحبت کردن ، تناسب حرکات لب با حرف زدن ، پلک زدن و حرکت دادن طبیعی چشم برخوردار است طوری که هنگام پاسخ گویی  به خالقش، وی را "سرورم " خطاب می کند.

حالا  تخیل دوران کودکی آقای ژیائوپینگ و همکلاس هایش در دانشگاه علم و صنعت چین به واقعیت پیوسته و از این فن آوری رباتیک پیچیده در شهر هفای چین پرده برداری شده است.

 شبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد

در مراسم  رونمایی از این فن آوری ، ابتدا ژیائوپینگ به الهه ربات ها سلام میکند و جیا جیا در پاسخ می گوید : سلام سرورم ! این پاسخ همگام با حرکات لب داده میشود و ادامه میدهد: چه خدمتی انجام دهم ؟!!  که این عبارت با حرکت سر به گونه ای که حالت فرمانبرداری را القا میکند ، ادا می شود. سپس جیا جیا به همه حضار که از رسانه های مختلف چین بودند، خوش آمد می گوید.

مهندس ارشد این پروژه می گوید در مقایسه با دیگر ربات های انسان نما که تا کنون طراحی و ساخته شده اند، جیا جیا از حرکات طبیعی تر چشم ها برخوردار بوده و در فن آوری آن بین حرکات بدن و لب حین صحبت کردن ، تناسب بیشتری لحاظ شده است.

شبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد

 محققین این پروژه اعلام کرده اند که  فعلا برنامه ای برای تولید انبوه این ربات ندارند و در صدد توسعه این فن آوری هستند . آنها امیدوارند با برنامه ریزی های دقیق تر، جیا جیا بتواند برای ارتباط بیشتر با انسانها مهارت یافته و بتواند تغییرات احساسی را از طریق چهره تشخیص دهد.

خبر ایرانی

مطالب مرتبط:

رونمایی از واقعی‌ترین ربات انسان نما+عکس

شبیه‌ترین«ربات کودک» به انسان+تصاویر

ربات هاي سخنگو در بيمارستان هاي ژاپن


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد +عکس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( نیک صالحی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5636) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : نیک صالحی