خسارت عمده بارش ها در حوزه راه ها و بخش كشاورزي گلستان

صادق علي مقدم روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاري جمهوري اسلامي اظهار داشت: همچنين خسارت بارش شديد باران به واحدهاي مسكوني ناشي از آبگرفتگي و سقف منازل در گرگان و روستاهاي گنبدكاووس گزارش شده است.
به گفته وي كارشناسان دستگاه هاي مرتبط براي برآورد اوليه خسارت ها به مناطق مختلف استان اعزام شده اند كه پس از تكميل گزارش ها، اطلاع رساني خواهد شد.
وي در خصوص وضعيت راههاي ارتباطي استان گفت: با تلاش گروه هاي فني راهداري، مسيرهاي آسيب ديده از باران هم اينك بازگشايي شده و تردد خودروها در آن برقرار است.
مقدم افزود: آخرين عمليات گروه هاي فني راهداري راه و شهرسازي استان، بازگشايي پل مسدود شده در محور گنبدكاووس – كلاله بوده كه انجام شد.
وي اضافه كرد: گروه هاي فني راهداري پس از بازگشايي مسيرهاي النگ (راميان) - شاهرود، آزادشهر – شاهرود و جاده هاي روستاهاي رضي و كشكك راميان و زيارت گرگان همچنان در منطقه حضور داشته و عمليات پاكسازي محورها را انجام مي دهند.
بارش شديد باران شامگاه شنبه و روز يكشنبه در استان گلستان در برخي مناطق باعث مسدود شدن راه هاي روستايي و بين استاني ناشي از ريزش سنگ و آبگرفتگي شد و باعث تعطيلي نوبت عصر روز گذشته مدارس شهرستان گرگان شد.
هواشناسي گلستان اوايل هفته جاري از ورود سامانه سرد بارشي از اواخر وقت شنبه و بامداد يكشنبه به اين استان خبر داده بود كه موجب ناپايداري جوي تا اواخر وقت دوشنبه هفته جاري مي شد.
همچنين در اين گزارش نسيت به وقوع سيل ناگهاني در مناطق مستعد استان و نيز آبگرفتگي معابر هشدار داده بود.
اكنون آسمان گرگان صاف، دما 15درجه سانتيگراد بالاي صفر و هوا آرام است.
6204/1648

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت عمده بارش ها در حوزه راه ها و بخش كشاورزي گلستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5675) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا