آمریکا متحد است یا دشمن ؟

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، نظر سنجی‌های جدید نشان دادند که از هر 5 جوان فلسطینی، چهار نفر آمریکا را «دشمن» می‌شناسد.

به نوشته وبگاه خبری «عاروتص شوع» نظر سنجی‌ موسسه «آسدا برسن مارستلر» مستقر در دبی نشان داد که تنها تعداد بسیار کمی از اعراب ساکن فلسطین اشغالی آمریکا را «دوست» می‌دانند.

در این نظرسنجی 81 درصد جوانان فلسطینی ساکن مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان آمریکا را دشمن نامیدند و تنها حدود 16 درصد پرسش شوندگان نیز آمریکا را دوست خوانده‌‌اند.

این برسی از ژانویه تا فوریه 2016 انجام شد و 3500 نفر از جوانان 18 تا 24 ساله کشورهای عربی به طور رو در رو در این همه پرسی شرکت داشتند .

بر این اساس، در حالی‌که اکثریت قاطع اعراب کشورهای حاشیه خلیج فارس آمریکا را متحد بر شمردند، اما در عراق، یمن و تشکیلات خودگردان فلسطین وضعیت به نوبه دیگری بود و اکثریت قریب به اتفاق آمریکا را دشمن خواندند.

در این نظرسنجی فلسطینی‌های ساکن مناطق تشکیلات خودگردان فلسطین با حمایت 43درصدی از ایران، بعد از عراق با حمایت 51درصد و لبنان با نگاه مثبت 49درصدی به ایران، در رتبه سوم بیشترین حمایت از تهران قرار داشته‌اند. 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمریکا متحد است یا دشمن ؟» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5689) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین