12 حلقه چاه تامين آب خراسان رضوي در پي بارندگيهاي اخير از مدار خارج شد

حسين اسماعيليان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بارشهاي شديد چند روز اخير به برخي از از تاسيسات و خطوط انتقال آب در خراسان رضوي خسارت وارد كرد.
وي به از مدار خارج شدن سد تبارك به دليل كدورت آب اشاره و بيان كرد: آب شهرستان قوچان از اين سد تامين مي شود.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان رضوي ادامه داد: به دليل بارندگي و كدورت آب، سد تبارك به صورت موقت از مدار خارج شد.
وي گفت: همچنين شش حلقه چاه در شهرستان تربت جام و دو حلقه چاه نيز در شهر طرقبه از مدار خارج شدند.
اسماعيليان افزود: در شهرستان سبزوار نيز به دليل بارندگي و ورود گل و لاي به چاهها تعداد چهار حلقه چاه از مدار خارج شد.
وي ادامه داد: چاههاي سبزوار و تربت جام در هفته جاري وارد مدار خواهند شد ولي لايروبي چاههاي طرقبه ممكن است تا يك ماه به طول انجامد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان رضوي گفت: به رغم ايراد خسارت به تاسيسات آب و فاضلاب، در هيچيك از شهرها و شهرستانهاي استان مشكل قطعي آب وجود نداشته و با جايگزيني منابع، آبرساني به اين شهرستانها ادامه داشت.
وي با اشاره به آماده باش تمام شركت آب و فاضلاب در 73 شهر استان خراسان رضوي گفت: در پي بارندگيهاي اخير تاسيسات آبي شهرهاي تربت جام، قوچان، رودآب، زاوين، سبزوار، كاشمر، كلات، فيض آباد و طرقبه شانديز دچار خسارت شد كه هنوز برآورد ريالي آن صورت نگرفته است.
اسماعيليان همچنين تاكيد كرد: موضوع مهم كيفيت آب تحت كنترل است و هيچ مشكل كيفي در آب شرب خراسان رضوي وجود ندارد.
ماموريت شركت آب و فاضلاب استان شش ميليون نفري خراسان رضوي آبرساني به 73 شهر اين استان به جز كلانشهر سه و نيم ميليون نفري مشهد است. جمعيت زير پوشش شبكه آبرساني در اين شهرها يك ميليون و 750 هزار نفر است كه آب آشاميدني آنها از طريق 450 حلقه چاه تامين مي شود.
7505/1858

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «12 حلقه چاه تامين آب خراسان رضوي در پي بارندگيهاي اخير از مدار خارج شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5705) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا