برنامه ملی پیشگیری از ناشنوایی برای ۳گروه سنی

به گزارش قدس آنلاین،سعید محمودیان در گفت‌گو باایسنا، در خصوص آخرین وضعیت برنامه ملی پیشگیری از ناشنوایی کشور گفت: در راستای امضای تفاهم‌نامه‌ای که با بهزیستی در اواخر سال 94 صورت گرفت، قرار است پوشش برنامه غربالگری شنوایی نوزادان که بخشی از برنامه سلامت شنوایی کشور است به صد درصد برسد و تمام نوزادان کشور تحت پوشش آن قرار گیرند.

وی همچنین به همکاری بهزیستی و وزارت بهداشت برای ادامه و ارتقای این برنامه اشاره کرد و افزد: برنامه ملی پیشگیری از ناشنوایی برای گروه سنی سالمندان، میانسالان و سنین پیش از دبستان از امسال پیگیری می‌شود. امیدواریم تا اواسط سال بتوانیم بخشی از آن را به خصوص در مقطع پیش دبستانی با همکاری سازمان بهزیستی اجرایی کنیم، اما فعلا سطح پوشش آن به صد در صد نمی‌رسد.

محمودیان تصریح کرد: در سال گذشته بیش از پنج هزار نوزاد کم شنوا شناسایی شدند و تحت درمان قرار گرفتند. مشکل چندانی نیز از جهت سازمانی و تجهیزاتی در بخش نوزادان نداریم و تا کنون توانسته‌ایم سطح پوشش آن را به 65 درصد برسانیم.

به گفته وی، در راستای طرح تحول بهداشت قرار است یک کارشناس سلامت در زمینه شنوایی و گوش در پایگاه‌های بهداشتی و درمانی مستقر شود و هر کودک و نوزادی را که تحت پوشش برنامه ملی پیشگیری از ناشنوایی قرار نگرفته، شناسایی ‌کند و به پایگاه‌های مشخص شده ارجاع دهد. همچنین موارد مشکوک به کم شنوایی نیز به مراکز درمانی فرستاده می‌شوند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه ملی پیشگیری از ناشنوایی برای ۳گروه سنی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5800) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین