فرماندار:450 هزار مترمربع معابر روستاهاي تنگستان بوشهر آسفالت شد

به گزارش ايرنا، غلامرضا تركزاده دوشنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان تنگستان ضمن تبريك ولادت با سعادت نخستين و نهمين اخترتابناك امامت و ولايت به شعار امسال از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي اشاره كرد و افزود: 125 ميليارد ريال از محل اعتبارات ارزش افزوده به شهرستان تنگستان اختصاص يافته است كه بيش از 35 درصد آن در اختيار شهرداريهاي اين شهرستان قرار گرفت.
وي با بيان اينكه تنها راه نجات مشكلات اقتصادي اجراي طرحهاي اقتصاد مقاومتي است اضافه كرد: يكي از راه‌هاي استفاده از ظرفيت‌هاي اقتصاد مقاومتي اين است كه از فكر و انديشه و راهكارهاي صاحب نظران و از سرمايه‌هاي نهفته مردمي استفاده شود.
فرماندار تنگستان گفت: يكي از راههاي حمايت از اقتصاد مقاومتي بحث توليدات داخلي است كه هم مي‌تواند سبب رونق توليد داخلي و هم كشور را از ركود اقتصادي خارج كند.
تركزاده افزود: در تنگستان ظرفيت‌هاي خوبي درزمينه اقصادي وجود دارد كه بخشي از پروژه‌هاي عمراني و اقتصادي با محوريت سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي دنبال مي‌شود.
وي با بيان اينكه عمليات اجرايي سد مخزني خائيز درنيمه نخست امسال آغاز مي‌شود بيان كرد: دهكده گردشگري و ايجاد سايت و موقعيت‌هاي گردشگري كه زمينه اشتغال را فراهم مي‌كند درسياست‌هاي اقتصاد مقاومتي اين شهرستان گنجانده مي‌شود.
فرماندار تنگستان گفت: طرح پرورش ماهي درقفس و توليدات محصولات دريايي با توسعه صنايع فرآوري از سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در تنگستان است.
تركزاده اظهاركرد:درسال گذشته بيش از 280 ميليارد ريال ازمحل اعتبارات تملك دارايي به تنگستان اختصاص يافته است كه بيش از 60 درصد اين اعتبارات ابلاغي تخصيص يافت و صرف پروژه‌هاي عمراني شد.
فرماندار تنگستان تكميل و راه‌اندازي كتابخانه عمومي شهر دلوار، بهسازي راه اهرم فراشنبد، تكميل بلوارخليج فارس دلواررا از برنامه‌هاي امسال دانست و افزود: درراستاي تحول نظام سلامت عمليات اجرايي فاز دوم بيمارستان امام حسين(ع) شهراهرم آغاز شده كه اميدواريم درهفته دولت به بهره‌برداري برسد.
تركزاده گفت: نوسازي بيش ازچهار كيلومتر شبكه آبرساني دلوار و 11كيلومتر شبكه آبرساني روستاي بنه گز در سال گذشته به اتمام رسيده است.
وي تكميل پنج سالن ورزشي درسطح روستاهاي تنگستان و اجراي طرح گازرساني روستاهاي تنگستان را از برنامه‌هاي امسال دانست و اظهارداشت: با اعتباري افزون بر 330 ميليارد ريال گاز كشي به روستاهاي تنگستان دردست اجراست.
شهرستان تنگستان با بيش از 70 هزار نفر جمعيت با مركزيت شهر اهرم در فاصله 50 كيلومتري جنوب بوشهر واقع است.
7202/6043

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار:450 هزار مترمربع معابر روستاهاي تنگستان بوشهر آسفالت شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5812) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا