دنياي اقتصاد و استارت فروش قسطي مسكن

اين روزنامه با انتشار عنوان مانور اقتدار نيروهاي مسلح، آورد: ابهام در مورد سامانه موشكي اس-300 همچنان ادامه دارد. روز گذشته و همزمان با روز ارتش، براساس آنچه كه در خبرگزاري‌ها انتشار يافت، از سامانه پدافند هوايي اس-300 رونمايي شد؛ اين در حالي است كه مشخص نيست اين سامانه چه زماني به ايران تحويل داده شده است. خبرگزاري‌هاي «ايرنا» و «ايسنا» در اين رابطه نوشتند: «روسيه پس از رفع تحريم‌هاي سازمان ملل عليه ايران، قرارداد اس-300 را در دستور كار قرار داد و پس از تجديد و اصلاح اين قرارداد، سامانه اس-300 وارد كشور شد.» اين در حالي است كه تحويل سيستم دفاع موشكي اس-300 از روسيه به ايران، به ويژه در ماه‌هاي اخير و بعد از اجراي توافق هسته‌اي با ابهامات زيادي همراه بوده است.
روزنامه دنياي اقتصاد با درج عنوان سه تغيير بورس در فضاي اصلاحي، نوشت: بورس اوراق بهادار تهران در ادامه روند اصلاحي خود، روز گذشته نيز افت كرد و با كاهش 469 واحدي شاخص در نيمه 77 هزار واحد متوقف شد. با وجود افت نماگر بورس تهران در روز گذشته انتظار مي‌رود در ادامه و با فروكش هيجانات، سه رويداد مهم در بازار سهام رخ دهد. نخستين امر، تضعيف ليدر محوري بازار سهام خواهد بود كه در كنار آن توجه بيشتر به تحليل‌ها به جاي هيجان و همچنين غالب شدن نگاه بلندمدت در سرمايه‌گذاري‌ها را مي‌توان به‌‌عنوان سه تغيير اساسي و مثبت بازار سهام در آينده ارزيابي كرد.
اين روزنامه با انتخاب عنوان سه تصميم جديد براي بنزين 95، آورد: كميسيون تلقيق مصوبه بنزيني مجلس را با سه تغيير جديد به صحن ارائه كرد. براساس مصوبه كميسيون تلفيق و بودجه 95 سه تصميم جديد براي بنزين اتخاذ شده است. حفظ كارت سوخت و استقرار نظام سهميه‌بندي و اخذ عوارض از مصرف مازاد بر سهميه سه محور مصوبه پيشنهادي كميسيون به صحن علني است. كميسيون تلفيق جزئيات تعيين سهميه و قيمت مصرف مازاد بر آن را به دولت واگذار كرده است. درواقع از سه سناريويي كه روز پنج‌شنبه «دنياي اقتصاد» مطرح كرده بود نمايندگان به سناريوي دوم راي دادند. به اين ترتيب قيمت بنزين سهميه‌اي همانند پارسال تعيين مي‌شود و دولت مي‌تواند متناسب با سهميه از مصرف مازاد عوارض دريافت كند.
روزنامه دنياي اقتصاد با تحليل عنوان ايران؛ برنده نشست فريز نفتي دوحه به قلم عليرضا سلطاني، نوشت: نشست موسوم به فريز نفتي پس از چند ماه كشمكش و فراز و نشيب در حالي در دوحه قطر برگزار شد كه بيم و اميد زيادي بازار نفت و به تبع آن كشورهاي توليد‌كننده نفت را كه ماه‌ها دچار فريز شديد اقتصادي در پرتو كاهش قابل‌ملاحظه نفت شده‌‌اند در برگرفته بود. در اين ميان تنها يك كشور بود كه حساب ويژه‌اي روي اين نشست و نتايج آن باز نكرد و سياست راهبردي خود در قبال بازار نفت را با قدرت و جديت با لحاظ مصالح ملي خود و بدون توجه به فشارها و تبليغات رواني ساير كشورها ادامه داد. اين كشور، ايران است. پيش از پرداختن به اين موضوع، توضيحاتي در مورد طرح فريز نفتي ضروري به نظر مي‌رسد.
اين روزنامه در ستون سرمقاله عنوان «پنج نكته درباره سرمايه خارجي» را به قلم احمد جمالي و مهدي نصرتي منتشر كرد و به يادداشتي با عنوان «ريشه نبود توازن توسعه در استان ها» نوشته ايمان نوربخش پرداخت.
*گروه اطلاع رساني
پژوهشم**9165**2002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دنياي اقتصاد و استارت فروش قسطي مسكن» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5813) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا