رهبر يكي از گروه هاي مخالف سوريه بر آزادسازي جولان تاكيد كرد

به نوشته شبكه خبير روسيا اليوم، جميل كه در مذاكرات صلح سوريه در ژنو شركت دارد روز يكشنبه با صدور بيانيه اي در واكنش به تشكيل جلسه كابينه رژيم صهيونيستي در جولان اشغالي گفت: ما به عنوان بخشي از گروه هاي مخالف سوريه كه در مذاكرات سوري - سوري در ژنو شركت داريم به شدت اين اقدام و سخنان نتانياهو را محكوم مي كنيم .
وي افزود: نخست به مردم سوريه و سپس به جامعه بين الملل تاكيد مي كنيم كه جولان سرزميني متعلق به سوريه است كه رژيم اشغالگر اسرائيل بر خلاف خواست ملي سوريه و مشروعيت بين المللي از 50 سال پيش آن را اشغال كرده است.
جميل از رهبران هيات دمكراتيك مخالف دولت سوريه ، بر حق مطلق مردم سوريه براي آزادي سرزمين اشغالي خود در جولان با استفاده از تمام وسايل مشروع تاكيد كرد.
وي سخنان بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي در مورد جولان را نقض آشكار قوانين بين المللي به ويژه قطعنامه 479 شوراي امنيت دانست كه سال 1980 صادر شده و تمام اقدامات براي الحاق جولان را باطل مي داند.
بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي روز گذشته (يكشنبه) در نخستين جلسه دولتش در جولان اشغالي تاكيد كرد كه بخش اشغالي جولان يعني بلندي‌هاي جولان سوريه 'تا ابد' در دست اسرائيل خواهد بود.
وي در سخناني پس از جلسه دولتش كه در جولان برگزار شد، تصريح كرد كه پس از 50 سال زمان آن فرا رسيده است كه جامعه بين‌الملل 'حاكميت اسرائيل بر جولان' را به رسميت بشناسد.
به اعتقاد ناظران، خطر تجاوز اسرائيل به جولان به خاطر سوء استفاده اين رژيم از شرايط كنوني در منطقه و اوضاع سوريه است تا بدين ترتيب اشغالگري و عصيانگري خود را در سرزمين‌هاي جولان سوريه تداوم بخشد و ثروت‌هاي آن را چپاول كند.
اقدام خصمانه رژيم صهيونيستي همچنين به چالش كشيدن مجمع عمومي سازمان ملل محسوب مي‌شود كه اعضاي آن در پنجم ماه جاري ميلادي با صدور قطعنامه‌اي كه اكثريت به آن راي مثبت دادند از اسرائيل خواستند به قطعنامه‌هاي مربوط به اشغال بلندي‌هاي جولان و بخصوص قطعنامه 497 كه سال 1981 صادر شد پايبند باشد.
بر اساس اين قطعنامه هر گونه قوانين و سرپرستي قضايي و اداري اسرائيل بر جولان سوريه لغو و باطل است و هيچ تاثير حقوقي و بين المللي ندارد.
«نبيه بري»، رئيس مجلس لبنان هم اخيرا بار ديگر هشدار داد كه رژيم اشغالگر صهيونيستي شروع به سرقت از منابع گازي در آب هاي منطقه‌اي لبنان كرده و اين در راستاي نقشه بزرگ‌تر اين رژيم براي سرقت از منابع انرژي در جولان اشغالي، فلسطين و آب هاي منطقه‌اي لبنان است.
خاورم**9366**

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رهبر يكي از گروه هاي مخالف سوريه بر آزادسازي جولان تاكيد كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5815) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا