بازديد معاون برنامه ريزي آبفاي كشور از تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب سنندج

به گزارش ايرنا در اين بازديد رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت آبفاي كردستان در اين بازديد با اشاره به مراحل ساخت و تكميل تصفيه خانه فاضلاب شهر سنندج گفت: بخش مايع تصفيه خانه فاضلاب شهر سنندج، بهار سال 90 وارد مدار بهره برداري شد و بخش لجن تصفيه خانه نيز در سفر دولت تدبير و اميد در تابستان 94 افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.
عليرضا تخت شاهي با اشاره به مشخصات تصفيه خانه فاضلاب سنندج افزود: اين تصفيه خانه در زميني به مساحت 24 هكتار احداث شده است و در شبانه‌روز 99 هزار و 360 مترمكعب را تصفيه مي‌كند.
وي اظهار كرد: تصفيه خانه فاضلاب سنندج يكي از كامل ترين تصفيه خانه هاي فاضلاب كشور است كه تمام فرايندهاي تصفيه را دارا بوده و سيستم تصفيه فاضلاب در اين تصفيه خانه لجن فعال متعارف است و جمعيتي حدود 465 هزار نفر را زيرپوشش قرار مي‌دهد.
مديرعامل شركت آبفاي كردستان ادامه داد: در فرآيند تصفيه خانه فاضلاب سنندج در بخش مايع كه سيستم لجن متعارف است فاضلاب پس از عبور از واحدهاي پيش رسوبگير، آشغالگير، دانه‌گير و ايستگاه پمپاژ به ته نشيني اوليه انتقال مي‌يابد و در اين فرآيند آلاينده‌هاي معلق و قابل ته‌نشيني آن حذف مي‎شوند.
در ادامه از تصفيه خانه آب شماره دو شهر سنندج نيز بازديد شد و مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري كردستان در اين خصوص اين طرح نيز گفت: در راستاي سياست هاي وزارت نيرو و رويكرد شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور، طرح آبرساني شهر سنندج شامل خط انتقال آب خام، تصفيه خانه شماره دو، 60 هزار متر خط انتقال، 81 هزار متر مكعب مخزن ذخيره و شش ايستگاه پمپاژ براي تامين آب شرب شهر سنندج در افق 1410 تعريف شده است.
وي افزود: اين تصفيه خانه در زميني به مساحت 10 هكتار با ظرفيت هزار و 100 ليتر در ثانيه و با سيستم فيلتراسيون مستقيم طراحي و اجرا شده است و يكي از ويژگي هاي مهم اين پروژه ثقلي بودن آن است به طوري كه مسافت 20 كيلومتر آب را به صورت ثقلي و بدون نياز به پمپاژ به انتهاي شهر منتقل مي كند.
7348/1904

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازديد معاون برنامه ريزي آبفاي كشور از تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب سنندج» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5819) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا