آخرین مذاکرات ایران و عربستان در مورد حج/ جنتی: عربستان کارشکنی می کند

جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - ایرنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تشریح آخرین وضعیت مذاکرات ایران و عربستان در مورد حج پرداخت و گفت: متاسفانه در طول چند ماه گذشته دولت عربستان کارشکنی کرده است.

علی جنتی امروز دوشنبه در حاشیه نشست صبحانه كاری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران در جمع خبرنگاران افزود: با جدیت به دنبال این هستیم كه امسال بتوانیم زائران را به مكه مكرمه اعزام كنیم.
وی با تاكید بر كارشكنی های عربستان گفت: مسئولان حج باید پیش از این به آنجا می رفتند و قرارداد محل های اقامتی را منعقد می كردند اما دولت عربستان تاكنون به این افراد روادید نداده است.
جنتی با اشاره به اعزام یك هیات برای مذاكره به عربستان گفت: این نخستین بار است كه به هیات ایرانی، آن هم در كشوری ثالث ویزا داده شد كه برای مذاكره به عربستان بروند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه كرد: در این ارتباط ما مسایل مختلفی را مطرح كردیم اما طرف عربستانی برخورد هایی منفی داشته است؛ در مورد حمل و نقل هوایی و اینكه هواپیماهای ما بتواند زائران را به عربستان انتقال دهد آنها كارشكنی می كنند؛ همچنین در مورد روادید كارشكنی می كنند؛ ما اعلام كرده ایم كه اگر دولت سوئیس حافظ منافع شما در ایران است باید در ایران ویزا بدهد اما آنها اصرار دارند در كشوری ثالث روادید داده شود كه برای ما به هیچ وجه قابل قبول نیست.
وی افزود: در این مذاكرات، سازمان حج را موظف كرده ایم كه همه شرایط ما را به مقامات عربستان اعلام كنند و آنها باید این شرایط را بپذیرند تا این حج انجام شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:علی رغم اینكه زمان را از دست دادیم، تلاش می كنیم اگر مقامات عربستان همراهی كنند امسال بتوانیم مراسم حج را برگزار كنیم.

۴۲۴۲


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین مذاکرات ایران و عربستان در مورد حج/ جنتی: عربستان کارشکنی می کند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5856) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین